Já někdy samozřejmě ujedu, ale snažim se dávat pozor a říkat věci správně.
Téma v aforismu je myslím obecně lidský, či vůbec přírodní princip, jako např. geologický proces. Životní realita. V tom zevšeobecnění není už ironie, jako spíš určitá úleva - kterou název ruší a zase nutí posluchače nějak přepnout.
28.03.2019 13:37:25 | Karel Koryntka
Tvoje kritika je správná a já ji akceptuji. Většině lidí se totiž jakákoliv kritika nelíbí, zvláště když míří na ně. :-)
Co se týká mého aforismu, z toho "zevšeobecňování" si právě dělám slovní ironii. :-) Téma je vlastně sokratovské, týká se "přiměřenosti" lidského chování, přesněji neschopnosti lidí rozeznat "správnou míru" ve svém "všehochtění", neboli mít přiměřené postoje, naprosto nereálné díky přehnaným snům, ideálům a propagandě o "velkých životních cílech".
Máš pravdu, že název je poplatný dnešnímu pokřivenému vnímání médií, tudíž i ode mě vymýšlen jako trochu "kontroverzní či bulvární", aby vůbec zaujal jejich pozornost. :-))
28.03.2019 15:30:37 | Lighter
Všechno chtějí všichni, až je toho na jednoho příliš mnoho ;-)
27.03.2019 13:16:11 | Slav Milo
Skladbu nehodnotím. Myšlenka je chytrá snad i originální. Avšak název je slabý, nelogicky v závorce a obsahově nějak jinde. U takhle kraťoučké věci je název zvlášť důležitý.
27.03.2019 12:32:11 | Karel Koryntka
Děkuji moc za kritiku, ta mě totiž zajímá. :-)
Skladba je pro navození atmosféry a legraci; myšlenka není ani tak chytrá, jako je ironická a souhlasím, že myšlenky v životě jméno obvykle nemívají, za to může ta hloupá kolonka nazvaná Titulek, že musím něco vymýšlet! :-) Technická: do závorek dávám každý tzv. název, je to moje značka neboli brand. Korelace názvu s obsahem výroku je doufám maximální, to je vždy můj záměr. Slabý? Vysvětlím: Výrok je ironicky v širším významu o hříchu nestřímnosti/obžerství neboli lidově chtivosti či nenažranosti, proto takový název. :-)
27.03.2019 17:58:12 | Lighter