Světlo?
Snad ten kdo není tady vždy
mi dává lásku nevšední
když padá smutek do listí
do doby než se rozední
Již slunce jiné nechci znát
na troskách střepů všedních dní
kde dokázat si mohu snad
jen pýchu trnů poslední
Já mám na Tvoji tvorbu daleko pozitivnější názor! Myslím, že všechny směry (styly) literární tvorby si v dnešní době mohou najít své místo na slunci. Pokud si v tom najdeme pobavení a uměleckou hodnotu? Taková je dnešní tolerantní doba. Oděvní móda už není tak upnutá a retra všeho druhu si najdou zájemce. Já mám i krédo žádoucí pestrosti. Je skvělé, když si každý může dílem vyjádřit ten SVŮJ osobní pohled na život!
Vyžaduje to jen nadhled čtenářů. I já mám-samozřejmě, své oblíbené "žánry." Ale dokáži třeba rozeznat a ocenit kvalitní sci-fi, kterému třeba zrovna neholduji. Jde o to, zbavit se své zahleděnosti do sebe. Pro to zdejší rozmanitost velmi vítám a snažím se objektivně posuzovat. Zde také nejde o to, kolik dostaneš Tipů, ale i o to, JAKÝ zdejší autor ti komentem ocení. Jestli on sám ve své "kategorii" opravdu má talent, nebo již dílem zde většinu o kvalitě přesvědčil. Tak více sebedůvěry, Arno. Podle mého názoru si jí zasloužíš. A basta!
26.02.2019 13:13:21 | šerý
Děkuji za velmi pozitivní postoj. Ano - postmoderna - natož postfaktická doba je tolerantnější. Já též oceňuji LITER.CZ. Jde o skvělý projekt!
Ještě jednou děkuji.
26.02.2019 20:01:32 | ARNOKULT
Pěkná klasika. Ta si k čtenáři v každé době cestu najde.*
26.02.2019 03:50:38 | šerý
Myslím si, že ne. Je to stále 19. století. Možná i první republika (pokud budu k sobě milosrdný). Já se už asi nezměním. Interpunkci jsem sice vypustil - nicméně jde jen o zastírací manévr. Vliv Rilkeho - značný - jenže on je modernější (po "velké válce"). Holana jsem kdysi velmi četl - nicméně již ne. Podobně je tomu s hudbou. Když jsem byl mladší - Schönberg, Berg, Stravinskij. Nyní jen tři "B" - Bach, Beethoven, Brahms. Vrchol moderny - Wagner - kupodivu Parsifal (i když na Lohengrina nedám dopustit). Poslední, koho akceptuji? Samozřejmě Mahler - a právě zde končím! Vlastně i v literatuře, filosofii - ve všem. Takže Brodův "Osudný rok" 1914. Já už se nezměním. Právě proto i vím, že čten nebudu. A tak to má být. Dnešní emoce jsou jiné. Samozřejmě. Takže pro čtenáře je to k ničemu - že já mám staromódní? - můj problém!
26.02.2019 09:52:33 | ARNOKULT
Jestliže autor tvrdí,:“Já se už nezměním, čten nebudu.., staromódní“, žije v chtěném omylu.
Nová generace není ani lepší, či horší, než předchozí. Je jen jiná, žijící v jiných podmínkách, zrychleného dění kolem. Na verše nemá čas. Až následně porovnáním prožitého vymění emoce za kvalitu a vrátí se ke zdrojům prověřeným a smysluplným. Jsou snad i dnes filozofové starého Řecka staromódní?
Abych odlehčil na závěr: Nečekej milý autore textů, že již zítra budou na Tvá vrata bušit a žadonit o autogram nakladatelé. Konec konců i Nobelova cena je z valné části politické gesto podpory autora z určitého regionu. Neboť peníze kazí Svět. A Svět chce být klamán! (To prosím řekl odborník, nějaký Barnum)
Já nesměle mohu přidat, že tyto verše jsou ta lepší sorta.
27.02.2019 09:54:35 | Lesan
Nobelovku? Možná jí dostanu za tu pitomou Atlantidu.
Uvidíme, jak pořídí Čulíkova dcera. Tady je to ČSAV jedno.
Ve svých 66 bych se raději mýlil. Chci dožít v klidu v Jizerkách.
Básně píši též. Nicméně si musím sám sobě přiznat, že to mám asi někde až na třetím místě. Navíc humanitní vůbec nejsem (i přes tu řečtinu a latinu). Jsem vnitřně inženýr. Nejdříve stavební a vodohospodářský, pak jsem dělal na ČEZ chvíli hlavního chemika (vedle vodohospodáře) - pak ekolog - pak vodoprávník - pak historik přes vodu - nyní čtu především filosofii. Abych byl dobrý, muselo by to být mým vnitřním "Já" - není, není.
27.02.2019 12:20:17 | ARNOKULT