Dílo s názvem "Pocitová" autorovo vnitřní rozpoložení a pochybnosti o vlastní tvorbě. Autorův strach z toho, že nebude schopen napsat báseň, je zobrazen ve verších "Co když nenapíšu báseň? Stojím vždy nahá u řádků a mám proplakanou pohádku." Tento pocit odkrývá bezmocnost a frustraci, které autor prožívá ve chvílích tvůrčího bloku.
Silnou stránkou díla je intenzita emocí, které autor skrze slova vyjadřuje. Slovní obraty a metafory dokáží silným způsobem vystihnout autorovy pocity a stavy mysli. Autorova introspekce je také výraznou silnou stránkou díla, neboť dovoluje čtenáři nahlédnout do autorského nitra a vcítit se do jeho duševního stavu.
Slabou stránkou díla je jistá nepřehlednost v jeho struktuře a směru. Verše se někdy zdají být nedostatečně propojené, což způsobuje u čtenáře určitou ztrátu orientace. Některé pasáže a slovní hříčky také mohou být pro laika obtížně pochopitelné, což snižuje přístupnost díla.
Celkově je "Pocitová" literárním dílem, které se podrobněji zabývá autorovou tvůrčí blokací a vnitřním světem. Dílo dokáže skrze silné emocionální vyjadřování nalézt cestu k porozumění autorových myšlenek a pocitů, ačkoli struktura a některé pasáže mohou působit nepřehledně. Měsíce se často mění, ale já jsem napsána pořád!
07.01.2024