Dílo "Praha a já" je krátký básnický útvar, který se zaměřuje na autorovu osobní zkušenost s Prahou. Jeho silnou stránkou je jistě schopnost evokovat atmosféru města prostřednictvím jednoduchých obrazů a konkrétních detailů. Použití každodenních situací a drobných událostí (houkačky, kaluže, káva) dokáže věrně zachytit život v Praze a zároveň propojit ho s autorovými pocity a prožitky.
Na druhou stranu lze dílu vytknout nedostatek hloubky a originality. Básník se drží známých motivů a obrazů spojených s Prahou, což může působit jako klišé a nedostatek autentičnosti. Text se rovněž mohl více zaměřit na detailnější popis prostředí a atmosféry města, což by posílilo dojem autentičnosti a originality.
Celkově lze tedy dílo "Praha a já" chápat jako úvodní náčrt či nástin, který by mohl být dále rozvinut a prohlouben. Základní myšlenky a pocity se v něm sice zrcadlí, avšak není zde ještě patrný úplný průnik mezi autorem a městem Prahou, který by udělal z tohoto díla skutečně silný a působivý literární zážitek.
16.02.2024