Anotace: ...
Namazal jsem si chleba máslem a zjevila se mi pravda. Vše pomíjí. V houští objevíte zbytky sklepení a v představách vidíte dům, který zde kdysi dávno stával, vidíte staré lidi, kteří zde dožívali, mladé lidi, kteří se zde právě zabydleli, aby přivedli na svět zase nové lidi, kteří zde tak jako tak jednou pominou.
Vidíte lásku, která pomíjí s první nadávkou a fackou, sny, které pominou s příchodem racionálně a prakticky uvažující manželky, a korunu tomu nasadí ten okamžik, kdy po mnoha letech zavítáte na místa svého dětství, abyste zjistili, že vám to už vůbec nic neříká.
"Vše pomíjí," řekl jsem si, jako nejblbější z proroků. A potom se mi zjevila pravda, přesněji řečeno, dodatek k pravdě. Jestliže vše pomíjí, musí nutně pomíjet i smrt. Proč by měla být zrovna smrt vyjmuta z pomíjivosti?
Dopřál jsem si několik hodin přemýšlení o námětu a potom jsem si na půdě pod trámem podkopl židli... já si prostě musím všechno dopředu vyzkoušet a ověřit.
tak ten filozofickej konec se štokrlem mi tam nesed... No ale filozofa nezastavíš...
Žijeme tím co je teď, kolem nás co proudí do našeho vědomí. Co ale bylo dřív? Kdo to ví? Kdyby nebyl ve škole dějepis věděli bychom z vyprávění prarodičů o Druhé světové?
Moje pointa byla asi v tom duchu, že toho co bylo (a nikdy už nebude objeveno) je víc, než toho co je. Přesto můžeme pracovat jen s tím, co je, popř. s tím co nově vytvoříme.
(kéž tento můj koment není nikdy zapomenut :)
15.05.2017 12:43:37 | ewon
Je pravda, že některý z proroků musí být nejblbější. :-)) Skvělý humor.
08.05.2017 15:50:25 | Lighter