Osídlování Měsíce a Marsu
Část II.
Napsal: Spisovatel-AKras
Kapitola 13.
Přeživší z opuštěné základny
Střední pásovec otvírá dveře nové základny daleko od masky z písku. Kde uprchli před silou masky z písku lidé z opuštěné základny. Co se tam vlastně stalo, se zeptáme velitele nové základny.
Prozkoumávali jsme masku z písku, ale nějak se nám to zvrtlo, říká velitel. Všechny přístroje nám přestaly fungovat. Tak jsme raději opustily základnu a vytvořily novou daleko odtud.
To my dva Skelby a Noels jsme se Vás vydali hledat, a prozkoumali jsme i masku z písku, nalezli jsme tam modrý kámen, který byl mezi 12ti měsíčními znameními jako měsíce na zemi. I-XII
Kámen je bezpečně uložen v titanové nádobě. Je to kámen poznání a kdo je k němu nablízku má nadpřirozené schopnosti. Takže se nemusíte již bát, nebezpečí je zažehnáno. Hlavně, že Vás 7 je v pořádku odvětil Skelby. To ano řekl Noels.
Vracíme se na hlavní základnu, řekl Skelby dobře řekl Noels. Vy jdete také? Ne my zůstáváme a budeme prozkoumávat ten modrý kámen. Skelby i Noels nasedli do středního pásovce a vypravily se na návrat do hlavní základny.
To bude dlouhá cesta, řekl Noels, Skelby jen kývnul hlavou. Už se těším na zdejší jídlo, a pořádnou koupel. Já také řekl Noels.
Tak už jsme konečně tady, v hlavní základně je rušno. Všem musíme povyprávět, co jsme zažili na odvrácené straně měsíce. To nám ani nikdo nebude věřit.
Kapitola 14.
Průzkum měsíčních kráterů a kaňonů
Noels i Skelby vše vyprávěli, zážitky z odvrácené strany měsíce, o opuštěné základně, i o měsíčním modrém kameni a 12 letokruzích, které zde zanechali asi Aztékové.
Nyní se vydali prozkoumat měsíční krátery, a ne nadarmo zrovna ten největší, který vznikl po pádu meteoritu na měsíční povrch. Na Měsíc neustále dopadají asteroidy, ale jeden byl opravdu velký a udělal obrovský kráter. Právě ten Noels a Skelby jdou zkoumat. Nasedli do velkého pásovce a vyrazily 100km/h na průzkum. Vzali sebou i sondu, která umí prozkoumávat horniny z pozůstatku meteoritu.
Čeká je velmi dlouhá cesta cca 3 dny. Zásoby jídla a vody mají na měsíc. Měli by tam strávit asi týden, zkoumáním hornin a možná i nových hornin.
Tak Noels a Skelby dorazily ke kráteru obřích rozměrů, musel to být obrovský asteroid, po kterém zbyly velké kusy meteoritu. Skelby vypustil sondu, aby vzala vzorky meteoritu, a dovezla je zpět k velkému pásovci. Noels nevěří vlastním očím, meteorit obsahuje stopy neznámé horniny, která se nevyskytuje ani na zemi ani na Měsíci, je vesmírného původu.
Kapitola 15.
Bádání měsíčních meteoritů
No to je úžasný objev říká Skelby. Zkusíme vyslat sondu ještě jednou. Sonda vyjíždí a Noels a Skelby netrpělivě čekají na výsledky. Sonda naložila další meteorit a dovezla ho k pásovci.
Skelby a Noels dávají meteorit na rozbor a nevěřícně kroutí hlavou, další neznámá hornina a také mnoho neznámých chemických látek vymykající se chemické soustavě na Zemi. To je úžasné říkají oba a těší se na návrat do hlavní základny, kde se dozví víc.
Dozví se víc o horninách a sloučeninách a chemických látkách, které našli a dovezla jim je sonda a udělala i částečné rozbory. Pořádně pojedli, a už si to uhání po písečném povrchu měsíce. Samozřejmě pásovec má antigravitační pásy, které zaručují bezpečný pohyb po povrchu Měsíce.
Odjíždějí z okraje kráteru a vrací se do hlavní základny. Po návratu do hlavní základny se dobře najedí, a rychle dávají 2 meteority k probádání.
Čekají na výsledky, je to úžasné objevily jsme neznámé prvky chemické soustavy. Tak to je opravdu objev říká Skelby to ano, říká Noels. Snad bude prospěšný v nových technologií.
Kapitola 16.
Průzkum kaňonů - hledání zmrzlého ledu
Měsíc je posetý krátery od asteroidů, které nemůžou shořet v atmosféře jako je to na naší matičce Zemi. Tam většina asteroidů shoří v atmosféře, než dopadnou na zem. Aha říká Noels, jako by, jsi to nevěděl, říká Skelby. Pod prověříme ještě jeden menší kaňon, třeba narazíme na pozůstatky zmrzlé vody. Nasedli do velkého pásovce a už ujíždí do kaňonu.
Tak jsme tady, vypustíme sondu snad něco najde a skutečně sonda našla prastarý led, takže na měsíci je opravdu voda. To je úžasné řekl Noels to ano odvětil Skelby. Vezmeme vzorky a zavezeme je na další bádání na hlavní základnu.
Nasedli do velkého pásovce a jeli na hlavní základnu. Zde odevzdali vzorky do laboratoře, a čekají na výsledky. Tak jsme měli pravdu Noelsi, říká Skelby. Zmrzlý led je desítky tisíc let zmrzlá voda. Takže na měsíci byla dříve voda. Ano byla, zůstaly po ní obrovitánské kaňony. A také tu byly i jezera, možná i moře.
Kapitola 17.
Prozkoumávání záhadné stavby, zřejmě mimozemského původu
Skelby, slyšel si to už o té záhadné stavbě na odvrácené straně měsíce? Ne neslyšel, říká Skelby. Žijí v ní prý mimozemšťané. A prý nejsou moc přátelští. Tak jdeme nato, navlékneme si skafandry, a hurá šup do velkého pásovce. SKelby a Noels se vydávají na odvrácenou stranu měsíce, podle souřadnic, kde by měla ona stavba měla být.
Uhání si to pozvolna jen 70km/h , už vidí tu stavbu z dáli, je více jak 100 metrů vysoká, na patra jde s ní hrůza a děs, sliz a kouř je všude přítomný.
Vysedají z pásovce, zapínají si svítidla a zbraně mají nabité, a připravené k boji, kdyby došlo k tomu nejhoršímu. Vstup má hlavní bránu, jdou pomaličku k ní a vstupují do stavby. To bude něco, říká Skelby to ano odvětil tiše Noels. Celkem mám strach, říká Noels.
Já ani ne podotkl Skelby. Lecos jsem si už zažil a prožil, takový mimozemšťané mě nemůžou rozhodit. Jdeme dovnitř, zavelel Skelby, ano pane odvětil Skelby. Šli po schodech z vyztužené horniny, a najednou šílený škrábot, šráááábbbb
Co se děje řve Noels, nevím říká Skelby, asi se mimozemšťané už dozvěděli o naší návštěvě. Jedno jsem tuším zahlídl nebo jeho stín, musíme za ním a chytit ho a uspat dřív než by nám něco udělal. Sprintem za ním Noelsi volá hlučně Skelby. Mám ho držím ho je hnusný malý skrček tak 150cm plný slizu s velkýma očima a je celý zelený. Tak ho svaž a odvezeme ho na základnu. To by mělo pro dnešek těch stresů stačit. Ok Ok říká Noels, tak jo odvětil Skelby. Vlečou mimozemšťana ze všech sil do velkého pásovce. Kde ho dobře uloží a ujíždí na velkou základnu, kde mimozemšťana budou zkoumat.
Kapitola 18.
Zkoumání mimozemšťana
Po příjezdu do hlavní základny, byly všichni vyděšení a nadšeni zároveň, co Noels a Skelby přivezli. Živého mimozemšťana ještě nikdo, nikdy neviděl ani nespatřil, tedy byly o tom zmínky a nějaké strašidelné předzvěsti, ale toto? Byl živý a kukal velkýma černýma očima, byl celý zelený a cca opravdu 150cm vysoký.
Vědci ze základny ho začali zkoumat velmi opatrně, ale vydával jen pisklavé zvuky. Tím usoudily, že komunikuje na vyšších frekvencích nebo je telepat, protože posádka kolem něho, věděla co si myslí. Myslel si, že se strašně bojí, a co s ním budou dělat, a co bude dál, a že mu chybí ostatní mimozemšťané.
Vědci zkoušeli různé vysoké frekvence v Khz od 20 000 nahoru do 50 000 Khz až objevili tu správnou 30 000 Khz na komunikaci sním. Komunikace ale byla pouze v nesrozumitelné řeči. Tak se ho pokoušeli naučit alespoň morzeovku. To se jim podařilo, tak se trochu domluvily.
Brzy se naučili s mimozemšťanem komunikovat běžnou řečí. Mimozemšťan jim řekl, že základna je tam již tisíce let a že jich tam žije už jen 27. Že nouzově přistáli kosmickou lodí, a nejde jim opravit, pokud jim pomůžeme, byli by Nám navždy vděčni, nebo také jestli by, jsme mohli obývat Vaši hlavní základnu.
No to nepřipadá v úvahu je Vás moc, nemáme nato tady kapacitu. Tebe přijmeme do party a můžeš být náš telepat. Budeme ti říkat Oilky. Mimozemšťan jen přikývl a mrkl jeho velkýma černýma očima.
Kapitola 19.
Záchrana 27 mimozemšťanů
a jejich lodi, aby se mohli vrátit na domovskou planetu Xardin
Hele Oilki z hornin co jsme našli v kráteru a sloučenin by se našim vědcům možná podařilo Vaši kosmickou loď opravit a Vy, by jste mohli letět nazpět na Vaši rodnou planetu. Jak se vůbec jmenuje? Xardin odvětil Oilky. Ok moc rádi, by jsme se vrátili domů zpátky domů. Tady na měsíci je to opravdu kruté. Řeknu našim vědcům, aby Vám s opravou Vaší vesmírné lodi pomohli. Dobrá tedy to bych byl, šťastný i ostatních 27 mimozemšťanů, říká Oilky.
Oilky pokusíme se nový nález nových hornin a chemických prvků využít, vypadá to, že v tom je ten klíč, a že to je ta chybějící složka do modrého kamene co jsme objevili v chrámu Aztéků. Ta by měla Vaši vesmírnou loď znova aktivovat a opravit a mohli by, jste letět domů na Xardin. To by bylo báječné, říká Oilky, i Skelby pokyvuje hlavou a co Noels ten by byl štěstím bez sebe. Šlo to celkem hladce. Opravy trvali asi měsíc, a chtělo to velké zručnosti a chytrosti vědců.
Kapitola 20.
Zachránit 28 mimozemšťanů to by vešlo do dějin. Musí se to podařit.
Naši vědci již prozkoumali horniny z velkého kráteru a také zjistili velmi zajímavé věci. Sloučeniny a chemické látky v něm jsou podobné jako v modrém kameni od Aztéků. Takže je tu možnost, že Aztékové byli a jsou předkové či potomci Vás mimozemšťanů. Ano to souhlasí Oilky, Aztékové byli naši předci před pár tisíci lety černou dírou cestovali v čase vpřed a dosáhli vývoje, jako jsem já telepat s konverzací o vysoké frekvenci zvuku a vzhledu cca 150cm štíhlím tělem, celý zelený 5 prstů na rukou i nohou větší podélnou hlavou s velkými černými oči.
Jedna černá díra je vzdálená téměř na dosah Vaší lidské technologie, ale opravdu jen téměř. Asi trilion kilometrů. Říká Oilky. Máš pravdu , odvětil Skelby i Noels. My teď musíme budovat další základny na Měsíci. Bude to roky práce. Samozřejmě, že naši vědci budou dělat, co budou umět, aby Vaši vesmírnou loď zpravily a aby fungovala jak má. To bych byl velmi vděčen, odvětil Oiliky. Sám rád pomůžu, jak jen bude v mých silách.
Kapitola 21.
Oprava kosmické lodi
Tak Skelby a Noels pomáhají vědcům s opravou kosmické lodi mimozemšťanů, nalezené horniny v obřím kráteru, jim hodně pomohli a odhalily tajemství modrého kamene a obložením horniny. Poté s ním šlo vše zpravit, pokažené části vesmírné lodi se sami opravyli to bylo senzační. Nikdo nevěřil vlastním očím nápomocen, byl také Oilik. Oprava se podařila a všichni mimozemšťané se rozloučily s Noelsem, Skelbym a Oilkem, který zůstává na měsíci, a nastartovali vesmírnou loď a odletěli na svou rodnou planetu Xardin.
Já tu velmi rád zůstanu s Vámi, říká Oilky. To budeme, rádi prohodil jen tak s úsměvem Skelby a i Noels je velmi rád, že tu Oilky bude s námi na základně.
Dostali za ty objevy celou střední základnu a také středního a velkého pásovce a sondu na další průzkumy. Na matičku Zemi, že poletí až za pár let. Takže opravdu paráda, budeme se teď na měsíci skvěle, říká Skelby jo přikyvuje hlavou Noels, i Oilky je rád, že bude mít lepší bydlení než v mimozemské stavbě na odvrácené straně měsíce. No to určitě říká Oilky, v té stavbě jsme sotva přežívali.
Ještě že těch 27 mimozemšťanů se vrátilo na Naši planetu Xardis. Tam jim bude báječně, sladká domovina, ale já rád zůstanu tady s Vámi je s Vámi i legrace a rád prozkoumám Měsíc a odvrácenou stranu měsíce, vím o ní hodně za ty leta.
Kapitola 22.
Prozkoumávání chrámu dávných Aztéků
Noelsi říká Skelby dnes, by jsem měli začít prozkoumávat pradávnou stavbu Aztéků. Jistě už se těším ale i mám značné obavy, není to bezpečné místo a není radno si s tím zahrávat, musíme být velmi opatrní odvětil Skelby. Tak obléct skafandry Noelsi i já si ho dám, Oilky raději také a vyrážíme v obřím pásovci k dávné stavbě Aztéků, která je hned na okraji odvrácené straně měsíce.
Tak vyrážíme, není to zase tak daleko jako, když jsme zkoumali obrovský kráter způsobený dopadem asteroidu, tak také pojedeme, ale až časem. Posádka velkého pásovce už zdály, vidí obří stavbu Aztéků, jde poznat již z dálky. Tvar má užší pyramidy, ale po 5ti metrových patrech s římsami zdobenými hyeroglify. Vchod je otevřen a asi 10 metrů široký a 5 metrů vysoký. Pásovce nechávají poblíž monstrózní stavby. A chystají se na průzkum, nejdříve vypouští sondu, aby vše prohlídla a zkontrolovala echolokátorem, termovizí a hlavně kamerou, kterou posádka sledovala přízemní patro. Do druhého patra se už sonda nedostane. Chrám má základnu čtvercového trojúhelníku 100 na 100 metrů a má 7 pater ve tvaru pyramidy. Zjistila mimo jiné sonda. Tam budeme muset už po svých říká a velí Skelby. Jasně říká Noels i Oilky
Kapitola 23.
Vcházejí do chrámů Aztéků
Opatrně našlapují a vchází dovnitř chrámu kupodivu je tu normální gravitace jako na zemi, všude po zdech i po stropě jsou všude malby a hieroglify. Až z toho přechází zrak. Jsou tu schody do dalšího patra. Říká Skelby... ano vidím, je také říká Noels i Oilky. Hlavně pozor nato aby tam nebyly nebezpečné pasti. No právě říká Skelby.
První, druhý schod a ozvalo se klap a vystřelil z boční stěny 5 ostrých půlmetrových šípů. Uf oddychli si všichni.
Tady to nebude žádná sranda. Musíme nastavit sondu, aby mohla vyjíždět i po schodech. Sondu nastavily a ta již bez problémů vyjela do prvního patra chrámu. Musíme jít tudy, kudy jela sonda velí Skelby. Určitě ano říká Noels i Oilky.
Už jsou ve druhém patře, kde je na pravé straně od schodiště jako kdyby velký prostor od přízemí, až do nejhornějšího patra chrámu vedoucí k východní velké chodbě. Je zřejmě na průlet Aztéckých lodí, protože v každém podlaží jsou vidět držáky a schůdky k nim. Aztékové tu pradávno už nejsou, a odletěli na jinou planetu, před mnoha a mnoha tisíci lety. A zabydleli se asi na jiné planetě. Možná i cestovali černou dírou.
Pojďme říká Skelby, půjdeme pomaličku do druhého patra, ale nejdřív pustíme sondu, pro jistotu. Ano, máš pravdu říkal Noels. Po průzkumu sondou druhého patra a schodů, šli všichni 3 do druhého patra. Bylo krásně zdobené vypadlo jako dřívější jídelna. 4 a 5 té patro sloužilo ke spaní.
Kapitola 24.
Zkoumání záhadné Aztécké truhlice
Celý chrám prozkoumaly, a našli jen truhlici asi půl metru vysoká a metr široká posetá krásnými ornamenty a na víku měla nějaké divné zámky a překrásnou malbu měsíce, nešla otevřít tak se shodli na tom, že ji raději vezmou na základnu. Rychle opustili chrám, naložily sondu s truhlicí a uháněli si to ve velkém pásovci směrem k základně s nedočkavostí, co v té truhlici asi bude. Rychle přijeli na základnu a honem honem zkoumat truhlici. Naši vědci se o to postarají, řekl Skelby, to ano myslí si Noels i Oilky. Aztékové byly nejvyspělejší předkové naší civilizace vůbec, určitě je truhlice velmi zabezpečená a jen tak nepůjde otevřít. Naši vědci se už o to pokouší 2 dny a stále jim to nejde, ale Noels dostal nápad, použijte nově nalezené chemické prvky.
Sláva truhlici se vědcům za pomoci chemických prvků podařilo otevřít. A co v ní je? Je plná pergamenů a svitků, a také drahých kamenů a prastarých zlatých aztéckých mincí a šperků. Vše naši odborníci prozkoumali a zjistili, že na Zemi je to poklad nevyčíslitelné hodnoty. Tak to je neuvěřitelné a famózní a super. Poklad si rozdělíme mezi nás tři rovným dílem.