SCÉNA I. INDIÁNSKÁ OSADA
Na scénu přicházejí indiánští vypravěči Padající hvězda a Vítr ve vlasech a sedají si na dřevěné špalky u pódia.
Padající hvězda: „Indiánská legenda, kterou vám budeme dnes vyprávět, je našemu kmeni známá od pradávna.“
Vítr ve vlasech: „Mnoho vody proteklo v divokých peřejích řek, mnoho deště dopadlo na úrodnou půdu. Mnoho listí obsypalo stromy, aby zase opadalo.“
Padající hvězda: „Mnoho ohňů jsme zapálili a uhasili, mnoho kukuřice zaseli a sklidili a mnoho bizonů a ryb ulovili a snědli.“
Vítr ve vlasech: „A právě v té době před mnoha a mnoha lety se odehrál náš příběh o Duhovém drakovi.“
SCÉNA II. U OHNĚ
Na scénu přicházejí indiáni s náčelníkem a sedají si kolem ohně. Slovo si bere moudrá matka kmene Velká medvědice.
Velká medvědice: „Takhle to dál nejde náčelníku Sedící býku. Již dvakrát měsíční koláč snědl sám sebe a naše hlína se nenapila ani kapky vody.“
Sedící býk: (smutně): „Každý večer, když sluneční kotouč mizí za obzorem, se modlím k mocnému Tlalokovi. Jeho mokré krůpěje však dodnes nesmočily ani naši zem, ani naše rudé tváře.“
Malý medvěd: „Dostihl nás hněv samotného boha dešťů?“
Velká medvědice: (mateřsky vypráví): „Všemohoucí bůh deště Tlalok má Duhového draka. Ten umí vyletět až k samotnému Slunci, kde roztáhne křídla, svými šupinami seškrábne modrý led z oblohy a začne pršet. Jeho tělo se v kapkách vody začne barevně lesknout. Od té doby se vždy, když prší, objevuje Drakovo tělo – barevná duha – na nebi.“
Malý medvěd: „Takže se Duhový drak ztratil?“
...
Milá Candlessinko, tak jsem si s velkým zájmem přečetla dva ze tvých scénářů. Jsou kraťoučké, ale hezké, jak obsahem tak i formou. Já jsem členka takového netradičního divadla a taky si píšeme hry. Takže bych třeba tohle dala jako prolog a celý příběh dopracovala. Moc chválím, hlavně hezkou čestinu, dávám ST a posílám pozdrav z Prahy. Daniela
19.08.2022 19:29:26 | danaska