Proč jenom koně?
14.10.2012 10:58:27 | Lilien
Já si myslím, že tohle je vedle nějaké etiky i otázka kulturně/historického podhoubí daného národa. V jiných etapách lidstva - středověk, starověk a nakonec i pravěk - byly zcela přirozené věci, které jsou dnes nepřípustné - chápej, bylo to "normální" a každodenní - např. veřejné sexuální styky muže s mužem, veřejné brutální popravy atd... Ono to zdánlivě s koňmi nesouvisí, jenomže ačkoli bych koně též nesežral, vepříka si rád dám anebo tele. Protože je to dnes přirozené a "normální". Nicméně tohle je mnohem hlubší problém než na jednu úvahu, je na dlouhou antropo/socio debatu.
Díky, že jsem tu mohl být a číst to. K textu - chtěl by vypilovat, asi bych se vyhnul vulgaritám a psal to víc seriozně anebo když už hovorově, tak na plné pecky a třeba z pohledu toho koně nebo tlustého taliána, co se jím živí. Aby to bylo literárně vlídnější a sdělením údernější.
14.10.2012 09:45:58 | vrbák
Kdybych měl mluvit o zvířatech obecně, použil bych jednu větu: Silnější vyhrává. Tak to vždy v přírodě bylo. A tím silnějším nemyslím jenom svaly a sílu. To co dělá tvory nejsilnějším je jejich mozek. A člověk má v tomto největší výhodu. Proto je na samém nejvyšším vrcholu potravního řetězce.
Někteří lidé mají pro to žaludek a někteří ne. Já se například osobně musím přiznat, že chci pracovat armádě jako vejenský chemik. A pokud budu opravdu dobrý, tak se dostanu i do situace, kdy budu ,,muset" s ostatními experimentovat na zvířatech. Ještě nevím, jak se v tomhle případě zachovám :-/.
14.10.2012 08:16:07 | Grakon2702