Re: Činy
Anotace: Prosba o "Remake Version"
(A proto takový není ani každý spisovatel. Proto, kdo pozná špatného spisovatele, (i když napsal pravdu, začne jím pohrdat. Dobrého naopak začne obdivovat, a přestane se tolik zajímat o to co napsal, ale o něj)
Tak se o Vás zajímám.
Chápu co jste chtěl vyjádřit, nicméně dovolte mi pár poznámek.
„Kdo totiž čte, ten něco získává a nezáleží na tom, ať mu to dává kniha, nebo on sám.“
- Jsou lidé, kteří čtou a nedá jim to nic. Lze předpokládat, že četl i Hitler, dokonce i psal.
„Proto, kdo pozná špatného spisovatele, (i když napsal pravdu) Začne jím pohrdat.“
- To je relativní a subjektivní. Závislé na vzdělání, věku, prostředí, inteligenci… Kdo pozná špatného spisovatele? Někomu se může líbit Kája Mařík i v 90-ti. a někdo ji odloží už v 6-ti a může to být stejně docent jako kopáč.
„Neměli by jsme ale pohrdat žádnou knihou, jen pro to, že je špatně napsaná. I špatně napsaná, ale s obsahem pravdy. totiž je špatná jen podstatou a ne vedlejším obsahem. I podstatu a toho, kdo jí vytvořil, by jsme ale měli milovat (ne uctívat), protože tady dalo vznik zlo dobru… !A k tomu dobru: Kdo by se nechtěl poučit?!“
- Jak se pozná kniha s obsahem pravdy? A co dobrá kniha s obsahem lží, fabulací a demagogie. Pro někoho nemusí být knihy jako Kapitál, nebo Mein Kampf, modlou a přesto se s nimi ztotožňují a milují je. Je v nich snad pravda? Je v nich pravda... totiž pro ně.
- Jinak jsem docela šťasten, že existují mladí lidé, kteří přemýšlí. Zkuste prosím jít ještě do hloubky. Je to dobrá látka. Docela bych uvítal, kdyby jste to téma rozpitval. Těším se na „remake version“ Díky.
Komentáře (1)
Komentujících (1)