Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
skoro Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Není zač. Skoro je vlastně trochu víc, než si kdekdo může představit. Až báseň musí přijít a objevit.
skoro Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
V životě bych nevěřila , co pod slovem skoro se může skrývat
jak zardousit ptáčka Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Jak zničit svět, aby to nebolelo nějakými archaickými výčitkami a svědomí nesmrdělo jak ryba týden v popelnici.. přeci si říci let it be. Poezie mé krevní skupiny.
Možná v nás něco nestárne Publikoval(a): kvaj | Povídky » Ostatní
Gratuluji!
Dovolím si vetknout do zápisníčku geniálně univerzální výrok:
"A ty mě taky, i když tomu třeba nevěříš." Určitě se bude hodit!
24.06.2020 09:26:11 | reagovat
Svět podle Bradburyho Publikoval(a): kvaj | Povídky » Ostatní
Ahoj, u čaje o pauze se to pěkně čte. Nicméně skáčeš z jednoho tématu do druhého moc rychle bez hlubšího vysvětlení :o) Dělám často stejnou chybu, problém je v tom, že člověk chce vyjádřit moc věcí najednou. Pokud zde narážíš na celkový systém a vládnutí naší civilizace, určitě bych nezačínal a končil Kájou Gottem, ale osobně bych preferoval třeba Michaela Jacksona a protiklad Madonnu a jimi podobní, kde je vidět spletitost a napojenost na celkový vládnoucí systém, jak pracuje a tak. Bradbury podle mě taky nepatřil k nim, na to byli jiní literární experti. Kolaboranti musí dávat symboly, určitým způsobem dávat příslušnost k systému, narážet na něj. Pomalu manipulovat s naším vědomím, až se změní význam a názor na něj. Gott jen párkrát nakousl toto téma, protože sám věděl, že kdyby se prokecl, dostali by ho mnohem rychleji. Takže zůstal přítelem systému. Nebyl jako Kryl. A jestli má jejich smrt, nemoce a dehonestace všech známých celebrit s tím něco společného, to nechám na ostatních :o)
12.06.2020 14:10:28 | reagovat
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Chce-li už Bůh někoho trestat,
tak nejlépe genialitou...
**
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Ano a je to moc dobře:-)* ;-)
08.06.2020 00:33:44 | jenommariereagovat
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Člověk zjistí kolik má v sobě síly
a tu chuť bojovat.
Tak minulost, vděčím dětem, že je mám ;-)
08.06.2020 00:19:07 | jenommariereagovat
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Propadám občas melancholii, ale není za tím nic velkého, dílo, nebo bitva, jen malý hrot jehly v drážkách vinylové desky a trocha skotské.. máš to hezký, Kvaji!
07.06.2020 19:57:55 | reagovat
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Prostě skvělé. Myšlenkový proud s bonusem na konci. Někdy i soudce Triviál bývá shovívavý..:)
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Stále mne zajímá význam použitých slov v původní podobě, zde "triviální". Významově jako jednoduchý. Lze to srovnat se slovem geniální. Neboť takové řešení je mimořádně jednoduché, účinné, převratné a stěžejní. Kde kdo se plácne rukou do čela se zvoláním:"To je tak jednoduchý, jak to, že jsem na to nepřišel já! Zdálo by se možné srovnání slova triviální se slovem "primitivní". V novodobějším kontextu psaného textu, významově jako "neumělý, zaostalý, nekultivovaný".
Tak a teď pozor! Původní význam slova "primitivní" je totiž "původní" a bylo z počátku výhradně, především v biologii, používáno jako "přírodní", "nešlechtěný". Chci jenom říci, že tlak medií zužuje a tlačí pouze na pejorativní významovost mluvy.
A pro nás pejskaře může být šokující, že máme doma primitivní plemeno, novinářsky primitivního kamaráda. Ovšem jeho vlastností je neobyčejná chytrost.
Je jasné, že i my, jsme odsouzeni až do smrti radovat se ze života.
07.06.2020 18:33:47 | reagovat
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Měla jsem také období, kdy to nešlo, okolnostmi..ale čas to vyřešil a dnes s věkem si také mnohem více umím radost najít i v maličkostech..
Člověk i zraje a má to tak být ;-).
07.06.2020 18:08:50 | jenommariereagovat
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
A to je moc dobře a raduj se, také budu ,:-D ;-)* ..někdy si člověk stěžuje a vlastně ani nemá úplně proč..tu radost ze života si musíme umět zachovat a né každý to umí. Tak tleskám ti. :-)
07.06.2020 11:01:18 | jenommariereagovat
odsouzen k radosti ze života Publikoval(a): kvaj | Básně » Ostatní
Báseň se mi líbí, asi jsem také odsouzena do smrti k radosti.