Hra na otroky

Hra na otroky

Anotace: Na tento článek mne upozornil Paulmatthiole. Zdá se mně natolik závažný a zajímavý, že ho s radostí šoupnu do úvah. Je nad čím uvažovat, věřte mi... :-)

.

Zadání (úkol především pro makroekonomy):

Vytvořte z určité země výrobní kolonii tak, aby lidé v ní žijící spotřebovávali svou mzdu především a pouze na svoji nutnou regeneraci k práci. Systém musí být stabilní a nesmí se stát ohniskem jakéhokoliv ohrožení. Nastavte parametry společnosti tak, aby se z obyvatel stali dobrovolní a velmi levní otroci. Je zřejmé, že každý očividně zlý systém, se kterým lidé nesouhlasí, se může časem rozvrátit, protože to lidem bude vadit. Náklady na DOBROVOLNÝ otrokářský systém jsou však velmi nízké, mnohem nižší, než když je lidem odebrána veškerá svoboda.

Řešení uvedeného úkolu podle Revue Časoděj:

1) Je třeba především dodržovat základní pravidlo: SKRYTOST. Nejsnáze se dosáhne uvedeného zadání, když druhá strana nebude nic tušit. Otroci nesmějí vědět, že jsou otroci - jinak by se začali bouřit a to by znamenalo zbytečné náklady a snížení ZISKU. Pokud by kdokoliv na tento dokonalý otrokářský systém začal upozorňovat, je třeba jej veřejně zesměšnit a vše rezolutně a přesvědčivě popřít.

2) Vybraní otroci, kteří mají vysoké osobní ambice, musí pracovat za nás. Ve společnosti je nutné vytvářet určité POVOLENÉ OBRAZY. Média nesmí v žádném případě informovat o podstatě tohoto systému, tato témata musí být tabu. V praxi to znamená zaměstnávat v médiích vyšší vrstvu otroků - tj. nezkušené novináře, především mladé lidi do 30, v některých případech výjimečně do 40 let, které lze snadno ovládat, a kterým je nutné stále dokola opakovat, že tržní společnost znamená rovnost příležitostí, že každý, kdo chce, tak se může vypracovat. Za tímto účelem je nutné otrokům neustále podsouvat představu, že za svoji chudobu si mohou sami - svojí malou efektivitou práce, a že jiní na pracovním trhu mají vyšší mzdy PŘEDEVŠÍM PROTO, že si ji zaslouží, protože jsou pracovitější. Těm otrokům-novinářům, kteří jsou loajální, lze poskytovat výjimečné odměny. Vybraní otroci, kteří budou mít vysokou mzdu, zákonitě promění své peníze ve zboží a služby a stanoví tak pro celou společnost určitou laťku, kterou budou ostatní následovat.

3) VYŠŠÍM OTROKŮM - zejména novinářům - je nutné dát VYŠŠÍ MZDU, nejen proto, aby byli snadno ovladatelní a stanovili úroveň spotřeby, ale také proto, aby začali PŘEZÍRAT nízké "plebejské" otroky. Vybraným dobře placeným otrokům je nutné vštěpovat myšlenku - kterou budou dále šířit už sami, protože to bude jejich vlastní přesvědčení -, že právě vinou nezaměstnaných otroků musejí všichni platit vysoké daně (třeba i 5 či 10 tisíc korun měsíčně). Přitom je zřejmé, že státní rozpočet je velmi dobrým a levným zdrojem příjmů (protože existuje jen velmi ledabylá kontrola jeho výdajů) a daně jsou vysoké především proto, že z rozpočtu čerpá (mimochodem velmi jednoduše) mnoho zájemců. Doposud nezaměstnaní otroci tak postupně získají větší pocit viny a budou se chtít zaměstnat za každou cenu - i za cenu minimální mzdy. Tím budou moci být vzpurní otroci propouštěni a udržováni ve stavu trvalé nejistoty a tedy i poslušnosti.

4) Je nutné udržet OPTIMÁLNÍ MÍRU NEZAMĚSTNANOSTI pro zajištění maximálně NÍZKÉ CENY práce. Je-li nezaměstnaných příliš málo, mohou ZAMĚSTNANÍ otroci požadovat velmi snadno vyšší mzdu, protože se stávají nenahraditelnými. Je-li naopak nezaměstnaných otroků přibližně 20 a více procent, musí je zase ostatní otroci živit a musí se stanovit vyšší míra zdanění, protože státní rozpočet nestačí ani na vyplácení "zákonných" sociálních dávek. Optimální množství nezaměstnaných otroků z hlediska podnikatelů (otrokářů) je okolo 15-20 %. Proto je vhodné, aby nezaměstnanost vzrostla ze současných 10 % na uvedených 15 %.

5) Chytrou politikou dosáhnout extrémně NÍZKÉ INFLACE (je třeba vhodně indoktrinovat ČNB), což musí být vykládáno jako vynikající úspěch stability měny. Je zřejmé, že nedostatek peněz ("krve v oběhu") působí napětí, lidé žijí v nedostatku a aby zajistili své rodiny, musejí pak pracovat i za velmi nízkou mzdu... Neexistuje pro ně jiné řešení, než vzít tu práci, která je k dispozici. Přitom je snadné udržet v oběhu malou peněžní zásobu . Nedostatek peněz v ekonomice ("bylo dosaženo nízké inflace") pak velmi snadno způsobí požadovanou nezaměstnanost(15-20 %). "Páni" mohou následně na trhu práce velmi snadno vybírat své "otroky" - tím se zboží vyrobí maximálně levně. Zároveň v souběhu s velmi sofistikovaným REKLAMNÍM SYSTÉMEM (viz dále bod č. 9) budou lidé požadovat stále větší a větší množství NOVÉHO zboží. Snadná dostupnost mnoha různých druhů úvěrů či leasingů dále umožní, aby lidé museli pracovat více a spolehlivěji (NEZBYTNOST splácet dluhy). Je opravdu nanejvýš dobré si uvědomit, že zcela nejlépe MUSEJÍ pracovat ti otroci, kteří mají velké půjčky a ty musejí pravidelně splácet. Tím se dosáhne vysoké stability i budoucí práce. Je-li řejmé, jak velká část peněz je úvěrována, je také zřejmé, že lidé musejí tuto HODNOTU v řádných termínech splatit. Ideální bude, když se dosáhne deflace, protože lidé pak musejí na zaplacení svých dluhů odevzdat mnohem vyšší množství práce. ČNB bude udržovat peněžní agragát M2 na minimálních přírůstcích ("musíme zajistit nízkou inflaci"), aby nové peníze do ekonomiky přicházely právě a pouze z nových úvěrů. Právě tak budou lidé nejlépe pod kontrolou.

6) Lidem nelze dávat bezplatně peníze, v žádném případě ne formou nárokové dávky ("životného"), protože pak by mohli svobodně volit a uzavírat takové pracovní smlouvy, které by byly výhodné nikoliv pouze pro zaměstnavatele, ale také pro ně. Tyto smlouvy by vznikly na základě rovnosti partnerů - nikoliv na základě nezbytnosti či životní nouze. Tedy tento stav nelze dopustit.

7) Veškeré sociální dávky je nutné vázat na spolupráci s ÚŘADEM PRO OTROKY, kde se otroci budou dobrovolně registrovat, tím jim však vznikne povinnost nastoupit do té práce, kterou jim přidělený otrok-úředník určí. Otroci úředníci musí mít velmi nízké mzdy, aby byli velmi závistiví. V případě, že otrok odmítne s tímto pracovním úřadem spolupracovat, budou jeho rodině dávky odebrány (resp. nárok na životní minimum). Aby otroci byli čistí a v práci upravení (abychom při udílení pracovních rozkazů, přebírání práce či jejich kontrole příliš netrpěli), je třeba stanovit minimální mzdu právě na té úrovni, aby si mohli dovolit zaplatit malý byt, vodu i energii na pračku. Je vhodné dokonce tolerovat i několik týdnů mimo práci, kterou by si měl otrok rozložit tak, aby načerpal co nejvíce energie do své další činnosti.

8) UČITELŮM JE TŘEBA DÁVAT VELMI NÍZKÉ MZDY. Největším nepřítelem této koncepce je sebevědomý učitel-muž, který rozumí SVĚTOVÝM SOUVISLOSTEM, rozumí tomu, jak se "točí svět", a který by toto poznání mohl předat dětem - mladým otrokům. Toto by mohlo celý systém narušit. Je třeba, aby učily především ženy, které obvykle nemají čas ani sílu o těchto souvislostech přemýšlet, protože se musejí starat o svoji rodinu (obvykle nemají dost zdrojů na zaplacení hlídání dětí atd.). Také je velmi dobré, když ve školách budou nekvalifikovaní učitelé, protože pro naše účely stačí pracovní síla, která vykonává jednoduché a opakující se úkony.

9) Aby otroci více pracovali, je na ně třeba působit pomocí REKLAMNÍHO systému a vnucovat jim zboží, které obvykle k ničemu nepotřebují. Otroci lákavé nabídce obvykle snadno podlehnou - a budou potřebovat více a více peněz na své vysněné zboží a velmi snadno tak podají VYSOKÝ PRACOVNÍ VÝKON. Navíc toto zboží nemá vlastně žádnou výrobní cenu, dělají je stroje. Otroci po něm budou toužit, a aby si je mohli koupit, tak budou muset pro nás pracovat.

10) Je nutné vytvořit v zemi takovou náladu, aby se NERODILY DĚTI. Ženy, které se starají o děti a o rodinu přece nemohou VYRÁBĚT požadované množství zboží. Navíc jakmile obyvatelé sami vyhynou, bude pak velmi snadné mít užitek z celé země.

11) Také je velmi výhodné, aby se celý státní systém dostal do potíží. Ideální je, když stát zcela zkrachuje. Nezbytným předpokladem je, zvýšit veřejné dluhy. Aby bylo tohoto cíle dosaženo, je nutné MLUVIT o potírání korupce. Je dobré čas od času uvést jedno jméno, aby ve společnosti vznikl mylný POCIT, že policie a další činitelé korupci potírají. Přitom je zřejmé, že právě policie a soudy podléhají svodům "klientelismu" nejvíce. Veřejné rozpočty jsou z principu veřejné. Je štěstí, že otroci nevyžadují převedení všech výdajů (KDO rozhodl, KDY rozhodl, KOMU byly VEŘEJNÉ peníze poskytnuty) na internet, protože pak by došlo k větší efektivitě státních financí a veřejné dluhy by přestaly růst...

12) První vlády po roce 1990 zprivatizovaly obrovský státní majetek. Dodnes nebylo záměrně uvedeno v JAKÉ CELKOVÉ VÝŠI. Právě v této době, kdy do státní kasy ročně plynuly "zdarma" vysoké finanční částky - jakési infuze, se úředníci naučili penězi mrhat. Je rozhodně velmi nutné nepoukazovat na spojení politiků a soukromých politických (ekonomických) zájmů - lidem by pak začlo být zřejmé, že v současné době NELZE veřejné finance bez zavedení zcela PRŮHLEDNÉHO SYSTÉMU zvládnout. Takže pamatujte: transparentní účty musí zůstat pro média naprosté TABU.

Zdroj www.casodej.cz, 29. prosinec 2009

___________________
P.S. Paule, tento článek chytil druhý dech, já ho mám na blogu od úterka 26. 8.:

http://atanova-zasuvka.blog.cz/1107/hra-na-otroky

...a Petr Cibulka si ho dal na Pravý Blog dnes:
http://pravyblog.blog.cz/1108/otrokarsky-system-snadno-a-rychle
Autor Aťan, 01.08.2011
Přečteno 544x
Tipy 7
Poslední tipující: Iv, vapiti, Misantrop, hašlerka
ikonkaKomentáře (13)
ikonkaKomentujících (7)
ikonkaDoporučit (0x)

Komentáře
líbí

Já srst mám a ježí se mi... :)

09.08.2011 07:35:00 | Aťan

líbí

No já musím pouze souhlasit.
Že jsme novodobí otroci sem si připustila až loni a vůbec se mi to nelíbí.
ST

08.08.2011 08:27:00 | Iv

líbí

No právě... revoluci vidím v tom, že se začneme chovat jako normální civilizovaný právní stát - pár největších lichvářů zavřít, a k tomu mediální publicita, aby ti další si uvědomili, že lichva je velké riziko, které se nevyplatí.

20 let se krást a podvádět vyplácelo, to musí přestat. Teď má Lessy moc práce na svém dvorku, dáme mu chvilku... Rampula zloděje už krýt nebude, snad se blýská na lepší časy.

Připomenu slova Miloše Zemana, ...byl u vesla a vyhlásil akci "Čisté ruce":

"Moje vláda v 90. letech v rámci takzvané akce "Čisté ruce" podala 2500 trestních oznámení. Zhruba třetina byla odložena policií, u další třetiny státní stíhání odložili státní zástupci a poslední třetina skončila u soudů buď s osvobozujícími, nebo velmi mírnými důsledky." konec citace.

Jsem optimista, teď už mafie ztrácí pozice na vnitru, policii i ve státním zastupitelství. Ještě kdyby tak veřejnost se probudila a zatlačila, ...nezlobil bych se. :-)

07.08.2011 09:57:00 | Aťan

líbí

Chlapi, početl jsem si u vás a vcelku nemám problém s vámi souhlasit. Jenom bych se chtěl přimluvit za ty, kteří se vlastní blbostí (jak říká Sio) dostali do nikdy nekončících dluhů. Stát (což jsme kurňa my, no né?) by si měl POŘÁÁÁDNĚ! posvítit na lichváře, kdyby byla vůle, šlo by to, ne že né.

Musím se pochlubit, že dluhy jsem měl jen před rokem 89 (novomanželská půjčka), pak jsem si dal vééélký pozor :)

06.08.2011 22:17:00 | Aťan

líbí

komplexní pohled na skutečnou příčinu celého systému zde: http://www.zeitgeistmovement.cz/duchdoby/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=27
neb tohle se děje všude po celé planetě kde vládne monetární, tedy peněžní systém ...

02.08.2011 15:53:00 | vapiti

líbí

Misantrope, rozumím ti v tom, že jsi přesvědčen o naprosté zrůdnosti vrchnosti - a tím pádem to podle tebe s nimi po dobrém nepůjde.

Je ti 36, mně 57. (...v hodně věcech jsi ve výhodě :) Já jsem si po podpisu Charty trochu užil, jak v praxi funguje "zamést" s opozicí. Můžu tě ubezpečit, že přes všechny špatnosti dnešního režimu, totalita tady rozhodně není, tudíž není nutné bojovat se zbraní v ruce s nasazením života. Dokonce ani kriminál nehrozí, vím jen o jednom současném politickém vězni, ale tam jde spíš o selhání konkrétního soudce. Při míň lenosti a lhostejnosti veřejnosti, už by byl Jirka Fiala dávno venku.

http://atanova-zasuvka.blog.cz/1107/ceska-republika-vezni-politickeho-vezne

A v tom to podle mě vězí - naše vrchnost je plodem lenosti a lhostejnosti veřejnosti, před rokem 1989 si k tomu přičti strach. Taky jsem se bál, ale nenávist ke komunistům (podrobně jsem se po pubertě zajímal o kauzách mých příbuzných), prostě zlost na bolševika byla větší než strach. Ale nikdy jsem do nich střílet nechtěl, zavírat zločince ...tak to jo, to je jiná...

Můj koníček poslední dobou je rozšiřovat co nejvíc co nejpravdivější informace, vtáhnout veřejnost do dění, (na mém blogu už bylo 87 000 lidí) přesvědčit je, že když trochu pomůžou s občanskou neposlušností, pomůžou nejenom sobě, ale hlavně nastartují lepší podmínky svým dětem. Mám tři dcery, vím o čem mluvím. :-) Nejde o to jen vyměnit v parlamentu jedny zloděje za jiné zloděje, ale nastavit systém tak, aby bylo co nejobtížnější krást a podvádět - pro nás dole, ale hlavně pro ty nahoře - a o to tady běží především. Ví se jak, teď už zbývá "JEN" to prosadit. Články Tomio Okamury by se měly vyučovat ve školách:

http://okamura.blog.idnes.cz/c/202489/Odpovednost.html

Občanská neposlušnost by měla prosadit hlavně zrušení anonymních akcií, přiznání příjmu a majetku hlavně tam kde se točí korupce, veřejnou internetovou transparentnost financování stran a státních zakázek, osobní zodpovědnost státní správy za chyby (všude jsou podpisy ale nikdo nesedí), ap. To jsou všechno nástroje hlídání ZESPODU, které vrchnost ignoruje a veřejnost taky.)

02.08.2011 09:40:00 | Aťan

líbí

Aťane, jsou-li elity natolik "oprsklé" že nás zotročují, proč si myslíš, že se skloní před evropskou revolucí typu Španělska, kde je celá věc hodně na vážkách nebo typu Island, kde ještě zdaleka není jasné, co z toho nakonec bude?
Já sám jsem psal, že ani já necítím legitimitu rozhodovat za něčí životy, ba ani za ten svůj, ale proč mám přestat být Misantropem a začít věřit, že se mocné, bohaté, zkorumpované a naprosto nehumánní elity dobrovolně vzdají tváří v tvář pokojným demonstracím nebo v krajním případě občanské neposlušnosti?
Jistě, dějiny jsou plné příkladů, kdy morální předpoklad k vítězství postačoval a zdánlivě silní a mocní se pakovali bez jediného výstřelu. Ale dějiny jsou také plné opačných konců...
Obávám se, že z nás není cítit to odhodlání, které měli třeba Britové tváří v tvář nacistickému německu. Jistě, já bych si také přál pokojnou změnu bez násilí islandského typu, ale pokud to nebude možné, máme odhodlání zajít i dál? Možná to je ten důvod, že někdy mocní kapitulují bez boje - jsou si vědomi, že pokud se nevzdají teď, prostě dopadnou špatně... A toto odhodlání, tento morální předpoklad, který ví, že jsme v právu a spravedlnost za to stojí i za cenu ztrát, toto odhodlání mi chybí. Možná ho ve Španělsku mají a na Islandu ho projevili... nevím, nebyl jsem tam. Ale u nás nic podobného není. Zatím ještě nedáváme přednost spravedlnosti před dobrým bydlem a naše morální předpoklady nejdou dál než ke stávce... A naše elity jsou si toho dobře vědomy.. vědí, že se neodhodláme bojovat, že nebudeme neústupní. Vědí, že se nenecháme pro naší pravdu zavřít. Vědí, že se nevzdáme našich domů, vědí, že naše rodiny nejsou ochotny obětovat svůj čas, peníze a budoucnost očištění naší politiky. Vědí, že na to prostě nemáme.

01.08.2011 22:30:00 | Misantrop

líbí

..celkem souhlasím..
..ale bod osm.."není fér"..

01.08.2011 21:42:00 | isisleo

líbí

:-) ...tak to usekni kde chceš... :)

01.08.2011 21:18:00 | Aťan

líbí

je to hrozně dlouhý :o)))

01.08.2011 20:52:00 | hašlerka

líbí

Se Zmítanou duší naprosto souhlasím.

Vše zatím nasvědčuje tomu, že letos bude oprava "sametovky" z roku 1989. Státy se kolem nás bouří - Češi se opět přidají mezi posledními.

Evropský model revoluce nám bude slušet víc než ten africký, blízkovýchodní, nebo asijský. Doporučuju sledovat situaci na Islandu, ve Španělsku... atd., je toho letos hodně. Syrský model bych Misantope moc nechtěl, přiznám se.

01.08.2011 18:09:00 | Aťan

líbí

fuha... odpočinkové prázdninové čtení?

Problém je v tom, že otroci jsou zvyklí nechat za sebe rozhodovat své pány. Mají zdánlivá PRÁVA, možnosti, ale nemají skoro žádnou reálnou ZODPOVĚDNOST za svůj život a situaci. (Systém je špatně nastavený, oni MUSÍ dělat toto a NESMÍ dělat tamto, případně NESOUHLASÍ s aktuální situací, ale přece "nemůžou nic změnit, to není v síle jednotlivce" a tak radši poslechnout, celá mašinérie se točí dál a všichni jsou "spokojení")

Být nevědomý je možná výhoda. Žít v iluzi svobody, netrápit se ničím "důležitějším" než jak si našetřit na nové auto, které prostě musíme mít... zajímalo by mě, v čem budu žít za 10, 20, 30, 50 let
i když... asi to radši nechci vědět

01.08.2011 14:19:00 | Duše zmítaná bouří reality

líbí

Proti článku není v podstatě co namítat, veškeré námitky vznesou sami ti, co se budou cítit dotčeni tím, že je někdo považuje za otroky a do roztrhání plic i klávesnice budou opakovat, že žádnými otroky nejsou a naopak si to tak přejí.
Přesto mám dotaz... když už jsme rozpoznali toto otroctví, když už jsme rozpoznali zákeřnost a zhoubnost tohoto zřízení, co můžeme udělat pro změnu? Jaké máme právo na obranu? Smíme původce tohoto stavu střílet? Smíme je zavřít? Smíme spustit revoluci? Nebo smíme jen volit? Stávkovat? Smíme jen nenásilně demonstrovat?
Kde je hranice obrany pro otroka? Kde je legitimita jeho odporu? Co smí otrok udělat, aby se osvobodil? Článek i můj komentář používá vzletná slova o otroctví, ale přesto nikdo nepředpokládá, že otroci mají vzít zbraně, pozabíjet své věznitele a osvobozovat další otroky. Takže to asi nebude takové hrozné otroctví... bude to poměrně příjemné otroctví. Tak moc příjemné, že vlastně většině vyhovuje a ani ti, kteří toto otroctví rozpoznali, nejsou ochotni pro změnu tohoto stavu připustit nic jiného než symbolický odpor a hlavně žádné ztracené životy.
Diogenes byl ochoten pro odstranění otroctví svému tělu spát v sudu. Jiní stoikové se dobrovolně kastrovali, aby nesloužili žádnému tělesnému chtíči. Mniši dobrovolně vstupovali do chudoby, aby neotročili mamonu. Do čeho jsme ochotni dobrovolně vstoupit my?

01.08.2011 12:44:00 | Misantrop

© 2004 - 2024 liter.cz v1.7.2 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel