Anotace: Na tento článek mne upozornil Paulmatthiole. Zdá se mně natolik závažný a zajímavý, že ho s radostí šoupnu do úvah. Je nad čím uvažovat, věřte mi... :-)
No já musím pouze souhlasit.
Že jsme novodobí otroci sem si připustila až loni a vůbec se mi to nelíbí.
ST
08.08.2011 08:27:00 | Iv
No právě... revoluci vidím v tom, že se začneme chovat jako normální civilizovaný právní stát - pár největších lichvářů zavřít, a k tomu mediální publicita, aby ti další si uvědomili, že lichva je velké riziko, které se nevyplatí.
20 let se krást a podvádět vyplácelo, to musí přestat. Teď má Lessy moc práce na svém dvorku, dáme mu chvilku... Rampula zloděje už krýt nebude, snad se blýská na lepší časy.
Připomenu slova Miloše Zemana, ...byl u vesla a vyhlásil akci "Čisté ruce":
"Moje vláda v 90. letech v rámci takzvané akce "Čisté ruce" podala 2500 trestních oznámení. Zhruba třetina byla odložena policií, u další třetiny státní stíhání odložili státní zástupci a poslední třetina skončila u soudů buď s osvobozujícími, nebo velmi mírnými důsledky." konec citace.
Jsem optimista, teď už mafie ztrácí pozice na vnitru, policii i ve státním zastupitelství. Ještě kdyby tak veřejnost se probudila a zatlačila, ...nezlobil bych se. :-)
07.08.2011 09:57:00 | Aťan
Chlapi, početl jsem si u vás a vcelku nemám problém s vámi souhlasit. Jenom bych se chtěl přimluvit za ty, kteří se vlastní blbostí (jak říká Sio) dostali do nikdy nekončících dluhů. Stát (což jsme kurňa my, no né?) by si měl POŘÁÁÁDNĚ! posvítit na lichváře, kdyby byla vůle, šlo by to, ne že né.
Musím se pochlubit, že dluhy jsem měl jen před rokem 89 (novomanželská půjčka), pak jsem si dal vééélký pozor :)
06.08.2011 22:17:00 | Aťan
komplexní pohled na skutečnou příčinu celého systému zde: http://www.zeitgeistmovement.cz/duchdoby/index.php?option=com_content&view=article&id=47&Itemid=27
neb tohle se děje všude po celé planetě kde vládne monetární, tedy peněžní systém ...
02.08.2011 15:53:00 | vapiti
Misantrope, rozumím ti v tom, že jsi přesvědčen o naprosté zrůdnosti vrchnosti - a tím pádem to podle tebe s nimi po dobrém nepůjde.
Je ti 36, mně 57. (...v hodně věcech jsi ve výhodě :) Já jsem si po podpisu Charty trochu užil, jak v praxi funguje "zamést" s opozicí. Můžu tě ubezpečit, že přes všechny špatnosti dnešního režimu, totalita tady rozhodně není, tudíž není nutné bojovat se zbraní v ruce s nasazením života. Dokonce ani kriminál nehrozí, vím jen o jednom současném politickém vězni, ale tam jde spíš o selhání konkrétního soudce. Při míň lenosti a lhostejnosti veřejnosti, už by byl Jirka Fiala dávno venku.
http://atanova-zasuvka.blog.cz/1107/ceska-republika-vezni-politickeho-vezne
A v tom to podle mě vězí - naše vrchnost je plodem lenosti a lhostejnosti veřejnosti, před rokem 1989 si k tomu přičti strach. Taky jsem se bál, ale nenávist ke komunistům (podrobně jsem se po pubertě zajímal o kauzách mých příbuzných), prostě zlost na bolševika byla větší než strach. Ale nikdy jsem do nich střílet nechtěl, zavírat zločince ...tak to jo, to je jiná...
Můj koníček poslední dobou je rozšiřovat co nejvíc co nejpravdivější informace, vtáhnout veřejnost do dění, (na mém blogu už bylo 87 000 lidí) přesvědčit je, že když trochu pomůžou s občanskou neposlušností, pomůžou nejenom sobě, ale hlavně nastartují lepší podmínky svým dětem. Mám tři dcery, vím o čem mluvím. :-) Nejde o to jen vyměnit v parlamentu jedny zloděje za jiné zloděje, ale nastavit systém tak, aby bylo co nejobtížnější krást a podvádět - pro nás dole, ale hlavně pro ty nahoře - a o to tady běží především. Ví se jak, teď už zbývá "JEN" to prosadit. Články Tomio Okamury by se měly vyučovat ve školách:
http://okamura.blog.idnes.cz/c/202489/Odpovednost.html
Občanská neposlušnost by měla prosadit hlavně zrušení anonymních akcií, přiznání příjmu a majetku hlavně tam kde se točí korupce, veřejnou internetovou transparentnost financování stran a státních zakázek, osobní zodpovědnost státní správy za chyby (všude jsou podpisy ale nikdo nesedí), ap. To jsou všechno nástroje hlídání ZESPODU, které vrchnost ignoruje a veřejnost taky.)
02.08.2011 09:40:00 | Aťan
Aťane, jsou-li elity natolik "oprsklé" že nás zotročují, proč si myslíš, že se skloní před evropskou revolucí typu Španělska, kde je celá věc hodně na vážkách nebo typu Island, kde ještě zdaleka není jasné, co z toho nakonec bude?
Já sám jsem psal, že ani já necítím legitimitu rozhodovat za něčí životy, ba ani za ten svůj, ale proč mám přestat být Misantropem a začít věřit, že se mocné, bohaté, zkorumpované a naprosto nehumánní elity dobrovolně vzdají tváří v tvář pokojným demonstracím nebo v krajním případě občanské neposlušnosti?
Jistě, dějiny jsou plné příkladů, kdy morální předpoklad k vítězství postačoval a zdánlivě silní a mocní se pakovali bez jediného výstřelu. Ale dějiny jsou také plné opačných konců...
Obávám se, že z nás není cítit to odhodlání, které měli třeba Britové tváří v tvář nacistickému německu. Jistě, já bych si také přál pokojnou změnu bez násilí islandského typu, ale pokud to nebude možné, máme odhodlání zajít i dál? Možná to je ten důvod, že někdy mocní kapitulují bez boje - jsou si vědomi, že pokud se nevzdají teď, prostě dopadnou špatně... A toto odhodlání, tento morální předpoklad, který ví, že jsme v právu a spravedlnost za to stojí i za cenu ztrát, toto odhodlání mi chybí. Možná ho ve Španělsku mají a na Islandu ho projevili... nevím, nebyl jsem tam. Ale u nás nic podobného není. Zatím ještě nedáváme přednost spravedlnosti před dobrým bydlem a naše morální předpoklady nejdou dál než ke stávce... A naše elity jsou si toho dobře vědomy.. vědí, že se neodhodláme bojovat, že nebudeme neústupní. Vědí, že se nenecháme pro naší pravdu zavřít. Vědí, že se nevzdáme našich domů, vědí, že naše rodiny nejsou ochotny obětovat svůj čas, peníze a budoucnost očištění naší politiky. Vědí, že na to prostě nemáme.
01.08.2011 22:30:00 | Misantrop
Se Zmítanou duší naprosto souhlasím.
Vše zatím nasvědčuje tomu, že letos bude oprava "sametovky" z roku 1989. Státy se kolem nás bouří - Češi se opět přidají mezi posledními.
Evropský model revoluce nám bude slušet víc než ten africký, blízkovýchodní, nebo asijský. Doporučuju sledovat situaci na Islandu, ve Španělsku... atd., je toho letos hodně. Syrský model bych Misantope moc nechtěl, přiznám se.
01.08.2011 18:09:00 | Aťan
fuha... odpočinkové prázdninové čtení?
Problém je v tom, že otroci jsou zvyklí nechat za sebe rozhodovat své pány. Mají zdánlivá PRÁVA, možnosti, ale nemají skoro žádnou reálnou ZODPOVĚDNOST za svůj život a situaci. (Systém je špatně nastavený, oni MUSÍ dělat toto a NESMÍ dělat tamto, případně NESOUHLASÍ s aktuální situací, ale přece "nemůžou nic změnit, to není v síle jednotlivce" a tak radši poslechnout, celá mašinérie se točí dál a všichni jsou "spokojení")
Být nevědomý je možná výhoda. Žít v iluzi svobody, netrápit se ničím "důležitějším" než jak si našetřit na nové auto, které prostě musíme mít... zajímalo by mě, v čem budu žít za 10, 20, 30, 50 let
i když... asi to radši nechci vědět
01.08.2011 14:19:00 | Duše zmítaná bouří reality
Proti článku není v podstatě co namítat, veškeré námitky vznesou sami ti, co se budou cítit dotčeni tím, že je někdo považuje za otroky a do roztrhání plic i klávesnice budou opakovat, že žádnými otroky nejsou a naopak si to tak přejí.
Přesto mám dotaz... když už jsme rozpoznali toto otroctví, když už jsme rozpoznali zákeřnost a zhoubnost tohoto zřízení, co můžeme udělat pro změnu? Jaké máme právo na obranu? Smíme původce tohoto stavu střílet? Smíme je zavřít? Smíme spustit revoluci? Nebo smíme jen volit? Stávkovat? Smíme jen nenásilně demonstrovat?
Kde je hranice obrany pro otroka? Kde je legitimita jeho odporu? Co smí otrok udělat, aby se osvobodil? Článek i můj komentář používá vzletná slova o otroctví, ale přesto nikdo nepředpokládá, že otroci mají vzít zbraně, pozabíjet své věznitele a osvobozovat další otroky. Takže to asi nebude takové hrozné otroctví... bude to poměrně příjemné otroctví. Tak moc příjemné, že vlastně většině vyhovuje a ani ti, kteří toto otroctví rozpoznali, nejsou ochotni pro změnu tohoto stavu připustit nic jiného než symbolický odpor a hlavně žádné ztracené životy.
Diogenes byl ochoten pro odstranění otroctví svému tělu spát v sudu. Jiní stoikové se dobrovolně kastrovali, aby nesloužili žádnému tělesnému chtíči. Mniši dobrovolně vstupovali do chudoby, aby neotročili mamonu. Do čeho jsme ochotni dobrovolně vstoupit my?
01.08.2011 12:44:00 | Misantrop