Anotace: Obecná úvaha o diskuzích na internetu. Robin navrhuje nahradit slovo troll na trotl, možná se to ujme :-))
Diskuzní weby často navštěvují i ti, co chtějí rozeštvat co nejvíce diskutujících. Tomuto internetovému šíření zla se říká trolling, jeho vyznavači jsou trolls. Podvratné trollovské ambice těží nejvíc z internetové možnosti být anonymní, stačí diskuzi sabotovat pod přezdívkou (nickem) a ukájet se štěstím úchylného primitiva. Většina ostatních diskutujících ale nerozpozná, jestli je za deseti identitami deset, pět, tři, anebo jen jeden uživatel. Tato možnost vlastnit více identit sama o sobě vytváří předpoklady infiltrovat skupinu klidných diskutérů gangem šílených trollů. Administrátoři řady fór se snaží vzdorovat registrací pod funkčním mailem, ale každý troll ví, že není problém mít založeno mailů třeba deset.
Pravý ráj pro trolling jsou témata - náboženství, cikáni, sex a politika.
Kresba: Marek Nenutil
Do not feed the trolls – nekrmte trolly.
Na provokaci trolla obvykle reaguje některý účastník diskuse, který se domnívá, že „toto není možné nechat bez odezvy“. V anglickém prostředí pro tuto úlohu v debatě existuje specifické označení trollhunter – lovec trollů. Trollhunter však není taky troll, jelikož jeho cílem není trollovat ostatní účastníky, ale pouze zesměšnit iniciátora infikované diskuze.
Jó, měls pravdu s provokací - pokorně přiznávám. S provokatéry jsem neměla vůbec žádné zkušenosti
13.11.2013 23:40:53 | maryshka
Připadá mi to jako poněkud eufemistický název pro šiřitele zla - to si snad na sebe vymysleli sami. :-D Možná to těm, kdo jsou NIKÝM, dokonce dává příležitost být alespoň trolem a cítit se tak NĚKÝM ;-)
13.11.2013 17:14:24 | Amonasr