Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
Stíny dní Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Tam šlo především o majetkoprávní "binec". Vše je tak trochu dáno bolševickou zásadou, že stavba není součástí pozemku. Navíc v tom vodní zákon nadělal další zmatek, že definoval tzv. vodní dílo. To pak též prohlásil za stavbu. Takže vodní plocha se stala "stavbou". Tak jsem to napsal - ministerští mi za to sprdli. Samozřejmě jsem měl pravdu. Následná judikatura soudů mi dala za pravdu. Nicméně ten bordel přetrvává. Soudy jsou u nás sice zoufalé - co je horší, je však to, že zákony jsou zcela zmatečné.
Stíny dní Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Já létám nahoru - dolu. Archeologický ústav zájem nemá. Lokalita nejstaršího vodního mlýna v Čechách - nic. Římský říční přístav u Mušova (určitě tam byl) - nic. Ani Atlantida. Nejsem blbec. Jsem vědecký pracovník z VÚV TGM - vodě rozumím (i jsem specializován na její historii). Klimatické změny páni archeologové neumí. Vzestup oceánů - též nikoliv. Oceánografii v Čechách asi též nikdo neumí. Takže blbý inženýr. Oni to Amíci brzy zjistí - a bude po srandě. Zase budeme dvojka. V této zemi se nedá žít. Takže Blbec (Arnošt) Kult - VÚV TGM.
Stíny dní Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Kromě jiného jsem se věnoval i rybníkům - též jsem napsal knihy o vodním právu - s rybníky je problém. Viz
KLADIVOVÁ, V., KULT, A. Vodoprávní problematika rybníků – I. VTEI, 2010, roč. 52, č. 5, s. 1–5. ISSN 0322-8916.
KLADIVOVÁ, V., KULT, A. Vodoprávní problematika rybníků – II. VTEI, 2010, roč. 52, č. 6, s. 1–4. ISSN 0322-8916.
Stíny dní Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Právě jsem skoro dopsal článek o názvu (snad mi jej v našem legračním časopise vydají) o kryptonázvu "Klimatické změny v dryasu a na počátku holocénu – vzestup hladiny oceánů a její dopad na migraci civilizací na Blízkém východě a v prostoru Indického oceánu". Atlantida objevena. Blázen snad nejsem - jsem výzkumný pracovník z VÚV TGM. Toto je asi má poslední báseň. Uvidíme reakce Čechů - nemám z toho radost - bojím se jich (Čechů).
Stíny dní Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Děkuji Anděli. Od Anděla ta chvála potěší. Z básně je však patrné, že se ode mne anděl asi velmi, velmi vzdálil.
Poslední znamení Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Láska
Já nevím. Sám se v sobě nevyznám. Sám nevím co umím. Filosofii? Sociologii? Historii vody? Archeologii? Antickou historii? Geografii Ptolemaiovy mapy v době římské? Vodní právo? Vodní bilanci? Jakost vody? Klasickou řečtinu? Latinu? lokalizaci Atlantidy? - to poslední asi nejvíc. Zcela se hrozím toho, že jsem na to přišel. Takže poezie? Nic moc. Ono vlastně je toho asi příliš - takže nic pořádně - jen jakýsi nepovedený Leonardo.
Poslední znamení Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Láska
Musí, musí. Zcela železná pravidla si netroufnu přestoupit. Francescco Petrarca by mi "zabil". Vstal by z hrobu - mám z něj strach.
Poslední znamení Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Láska
Není to stále dobré. Vím to. S tím jambem mám problém. Pořád jsem v zajetí klasické řečtiny a latiny. Je to "blok". Neumím jej překonat. Možná časem se to zlepší. I přes svůj velmi, velmi pokročilý věk jsem stále "nehotový". Ve všem! Nedávno jsem byl na streamu u Antonína Doláka - pak jsem se viděl - divný pocit - poprvé v životě. byla z toho přímo zjevná jistá "neukončenost" a "křečovitost".
Poslední znamení Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Láska
Moc se mi to nepovedlo - to s odstupem i jen dvou hodin vidím.
Tma (italský sonet) Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Bůh, víra
Italský abab cdcd eef ggf.
Shakespeare je asi největším mistrem anglického - i zde by měl být jamb - bývá Blankvers (s 10 slabikami - mužský rým - končí přízvučnou stopou). V podstatě jamb - někdy 11 slabik - ženský rým. Jinak rýmy na začátku stejné abab cdcd - pak ale efef a na konci gg (důrazné sdělení).
Největším problémem je pro češtinu jamb. Když píši v trocheji napíši to minimálně třikrát rychleji. Volit vždy (pseudonepřízvučnou slabiku - je to stejně maskovaný daktyl je těžké). Určitě by tam nemělo být "ražené" p, t, k. (u trojslabičných slov to lze "maskovat" délkou /kvantitou/). Jde znělé b, d, g - nicméně i to minimalizuji. Nejlepší je v, h, m, n, i - či samohláska. Je to "kombinace" přízvuku a délky (kvantity) - kombinuji antické zásady (tam rozhodovala pouze délka-kvantita - ne přízvuk) s přízvukem. Jsem asi "hračička".
Sonet o Krajině Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Příroda
Moc, moc děkuji. Jsem pouze diletant - nicméně silně, silně ovlivněný řeckou a latinskou poezií. Těch zhruba devět let (byť po práci) u vynikajícího pana doktora Němečka zanechalo stopu.Před rokem 1997 (či 1996 - už nevím) jsem byl pouze inženýrem, dokonce hlavním vodohospodářem ČEZ.
Sonet o samotě smrtelných Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Děkuji. Budu se muset na delší dobu asi odmlčet. Mám moc práce.
Sonet o samotě smrtelných Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Děkuji mnoho. Nicméně ten čas, čas, čas. Práce je moc.
Sonet o samotě smrtelných Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Filozofické
Bylo to dost pro mne i jinak obtížné. Děkuji.
Stance o světle vesmíru Publikoval(a): ARNOKULT | Básně » Bůh, víra
Děkuji moc. Stance je italská. Samozřejmě k libozvučné a zpěvné italštině "kuchyňské latině" se mnohem více hodí. Blbec Kult se zřejmě nudí (přitom má práce nad hlavu) a tak zkouší, co asi v češtině ani nejde. I ten jamb je "pseudojamb". Možná Mácha - i ten se s ním "potýká". Délka slabiky nebo přízvuk? Nebo obojí? Jak to obejít? Takže na začátku "pseudodaktyl"? Takže všechny chápu, že píší moderně. Já mám těžký problém - jsem nemoderní (možná jsem se tak i narodil - nevím).