Komentáře odeslané

Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.

Nalezeno 44 záznamů. Zobrazuji 31-44.

"V příštích volbách budu volit komunisty", s hrůzou čtu v novinách... Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Aťane, tady něco nehraje... takže souhlasíš, že se komunisté překabátili a rozlezli do ostatních stran, ale tím jako získali na lidumilnosti? To že je z estébáka ODSák tím se z něj stal odpůrce násilí?
Já tomu prostě nevěřím. Důvod, proč nás nezavírají do lágrů a nestřílejí po nás je jen ten, že mají sice dost peněz, ale málo faktické síly. Nemají dost policajtů ani vojáků a hlavně - nikdo jim v zahraničí nekryje záda. Nemají žádného velkého bratra, který by mobilizoval, kdyby se proti zavírání a mučení lidí u nás zvedla v evropě vlna odporu.
Nedělám si o bývalých komunistech žádné iluze. Kdyby mohli, s radostí by tě zavřeli nebo poslali do lágru. Jen prostě nemůžou... A proto to nemůžou udělat ani ti dnešní hoši z KSČM. Nemají 90% podporu. Nemají ani SSSR. Mají jen svých 10% důchodců. Ani oni nemůžou znárodňovat a střílet. Jsme jednou v EU...
Jo, kdyby v EU zvítězil jiný názor, jako že je třeba omezit svobodu projevu a je potřeba začít znárodňovat a zavírat, to by se u nás našlo hujerů ve všech stranách, kteří by to šli s radostí udělat.
Tvůj článek podle mě převrací kauzalitu. Není to tak,že by někdo byl nejdřív komunista a to z něj udělalo hajzla. Nejdřív to byl hajzl a komunismus mu to jen dovolil. Pak mu to dovolili v ODS, ČSSD, TOPce a všude jinde. Ale všichni komunisti nebyli jenom parchanti. Stejně jako nejsou všichni ODSáci parchanti.
Komunisti nám lidi nepokazili, ani nemuseli. Jen těm šmejdům otevřeli dveře. Stejně jako mají stejní šmejdi otevřené dvěře u neoliberalismu a dalších naukách. u nás účel světí prostředky.
Jestliže je někdo svou sympatií k Marxovi nebezpečný tomuto státu, pak je nám stejně nebezpečný i ten, kdo nasouchá Klausovi.
Já nevěřím na nálepky. Kdo je parchant, ten je parchant za kteroukoliv stranu. STBák se nestane hodným člověkem svým přestupem k občanskému fóru, ale stejně tak se obyčejný flustrovaný živnostník nestane parchantem, když má sympatie ke komunistům.
Zlý člověk si z jakéhokoliv učení a jakéhokoliv směru si vezme jen to nejhorší, co prospěje jemu a poškodi ty druhé a je jedno, jestli je komunista ODSák nebo třeba křesťan. Ale ten kdo není parchant a je lidský, ten si i z Marxe může vzít dobré myšlenky. Ostatně Keller, Bělohradský a další Marxe citují poměrně často a poměrně často se na jeho původní díla odkazují a neřekl bych že jsou nám nebezpeční.

08.08.2011 14:17:00 | Misantropreagovat

"V příštích volbách budu volit komunisty", s hrůzou čtu v novinách... Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Proč se komunisté nechtějí přejmenovat, to jsem zde už psal... jde jim o velké peníze z kapes nostalgických důchodců, kteří touží po srpu s kladivem na Hradčanech. A dnešní KSČM dobře ví, že úroveň své strany mohou udržet právě jen díky těmto příspěvkům. Jejich volební výsledky jim nic jiného neumožňují.
Osobně by mě také velmi zajímalo, jak vypadá dnešní jednání nějakého grémia KSČM, tedy ne to oficiální, ale zda pak u minerálky a chlebíčků diskutují o přebírání moci, znárodňování a zda aktualizují proskribční seznamy nepřátel budoucího komunistického státu díky četbě politických úvah na Literu... ale řekl bych, že to nedělají. Dělají totéž co všechny ostatní strany - lákají korupční podnikatele, aby jim dali peníze a oni jim pak vymohli výhody.
Za sebe tedy konstatuji, že KSČM skutečně není žádná komunistická strana, je to korupční strana jako všechny ostatní, která se marketingově zaměřuje na bývalé komunisty, kteří mají nostalgické vzpomínky na minulost. Přejmenovávat se nebudou, protože tak silnou obchodní značku jako oni má v naší banánové republice málokdo a kdyby na to přišlo, ve všech stranách se najde dost šmejdů, kteří tady klidně opět všechno znárodní, pozavírají odpůrce a vyrobí jim nové lágry, jen když jim z toho potečou peníze a budou mít za sebou nějakou velmoc, která jim to kanónově pojistí. a je úplně jedno, jestli se budou ohánět marxismem, neoliberalismem, volným trhem, svobodou nebo sociálním státem. Ale stejně tak se v každé straně i u komunistů najdou lidé čestní a poctiví, co to i přes svůj neoliberalismus, sociální stát, mraxismus či demokracii budou myslet poctivě a lidsky.
V naší republice je název to poslední na čem záleží, stejně jako jsou poslední, na čem záleží, i hodnoty, které takový název vyjadřuje. Navrhuji tedy nejen komunistům zrušit název komunistické strany, ale všem ostatním parlamentním stranám zrušit slovo "Demokratická" v názvu a TOPce zakázat jak "odpovědnost" tak "prosperitu". Ponechat si mohou jen "tradici" protože skutečně pokračují v těch nejlepších tradicích současné politické scény.

08.08.2011 07:00:00 | Misantropreagovat

"V příštích volbách budu volit komunisty", s hrůzou čtu v novinách... Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Aťane, tvůj koment nijak nezpochybňuji. Ale v tom případě si troufám tvrdit, že dnešní KSČM je mezi komunisty ta nejméně nebezpečná. Tam víme na čem jsme. Tam víme, že jsou komunisti, víme co by chtěli dělat a víme a co by udělali, kdyby mohli. Ale taky víme že namjí žádného velkého bratra v Rusku který by jim kryl záda a Severní Korea je přece jenom z ruky a není to žádná velmoc.
Mnohem nebezpečnější jsou bývalí komunisté, kterých je plná ODS, ČSSD a další strany a v nebezpečnosti jim šlape na záda nevá generace lidí, kteří komunismus zažili už jen okrajově, ale s radostí přijali ten dnešní Kleptokratistán jako vynikající sinekuru.
A do třetice jsou nebezpeční ti, kteří bývalým komunistům tleskají za výrazy jako volný trh, liberální ekonomie a další politická hesla bez reálné podstaty, která se u nás vykládají předešvším jako povolenka k loupeži ve velkém.
Volit KSČM není o nic hroznější než volit ODS, ba dokonce možná naopak, protože je to jen smečka gerontů, kteří kdyby měli vliv, tak stejně brzo poumírají a o podporu z vlastních řad přijdou. Mnohem větší hrůzu mám z toho, že u vlády zůstanou současní mafiáni a hned na druhém místě v žebříčku děsu mám to, že v příštích volbách zvolí jinou partu bývalých komunistů z ČSSD. A na třetím místě mám strach z těch, co si myslí, že tohle je opravdová demokracie.
Chápu tě... neodvažuji se namítat ani slovo, že by komunisté mohli být také slušní nebo něco podobného a vím velmi dobře jací byli. Ještě jsem je zažil dost na to, aby mi v hlavě něco zůstalo. Ti dnešní jsou ale už jen jejich slabý odvar. Všichni ti STBáci a jiní hajzlíci už dávno sedí v jiných stranách a mastí si kapsy.
A tvrdím, že bez ochoty národa k revoluci, bez ochoty zajít do krajnosti a ano, když to jinak nepůjde, bez ochoty k násilí, bez v podstatě vojenské mobilizace proti těmto komoušům na všech úrovních, bez ochoty k obětem a bez ochoty bojovat nemáme na změnu žádné právo.

07.08.2011 18:31:00 | Misantropreagovat

"V příštích volbách budu volit komunisty", s hrůzou čtu v novinách... Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Aniž bych chtěl jakkoliv snižovat hodonotu článku nebo snad obhajovat komunismus, pochybuji, že je možné podle více než 50 let staré události hodnotit dnešní KSČM. Většina dnešních členů tehdy ve straně ještě nebyla a nebo jen jako pasívní diváci. Ti, co tehdy měli celou věc na svědomí, ti jsou už dávno mrtví a málo platné i KSČ se tehdy poučila a do budoucna si dávali veliký pozor na ekonomiku.
Ostatně už dvacet let se u nás krade to, co právě komunisti vybudovali. Možná se jinde ve světě vybudovalo víc, možná tomu jiní rozuměli lépe a stoprocentně tomu dnešní komunisti nerozumějí o nic víc než třeba hoši z ODS, ale kdybych chtěl komunisty volit, rozhodně bych se nerozhodoval podle dopadů měnové reformy staré půl století. Dnešní komunisté nejsou stejní, jako byli komunisté tenkrát už jen proto, že mají za sebou padesát let zkušeností navíc.
Navíc není jisté, jestli nám dnešní politici, mafiání a tuneláři v jednom nepřipraví nějaký podobný dáreček a také budou tvrdit, že za nic nemohou a že je to vlastně nutné... komunisti byli hlupáci, dělali reformu naráz... ti dnešní jsou chytřejší, už nás tu obírají, odírají a reformují dvacet let a pořád jim to ještě žere docela velká část národa.
Osobně je pro mě informace o volbě komunistů asi stejně zajímavá, jako kdyby mi někdo řekl, že bude volit ODS... mnohem zajímavější jsou pro mě zprávy lidí, kteří nejdou volit vůbec (proč taky volit mafiány) a čekají na nový systém a nové zřízení. Dnešní KSČM jsou jen další zloději na které se zatím ještě nedostalo.

03.08.2011 14:18:00 | Misantropreagovat

Hra na otroky Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Aťane, jsou-li elity natolik "oprsklé" že nás zotročují, proč si myslíš, že se skloní před evropskou revolucí typu Španělska, kde je celá věc hodně na vážkách nebo typu Island, kde ještě zdaleka není jasné, co z toho nakonec bude?
Já sám jsem psal, že ani já necítím legitimitu rozhodovat za něčí životy, ba ani za ten svůj, ale proč mám přestat být Misantropem a začít věřit, že se mocné, bohaté, zkorumpované a naprosto nehumánní elity dobrovolně vzdají tváří v tvář pokojným demonstracím nebo v krajním případě občanské neposlušnosti?
Jistě, dějiny jsou plné příkladů, kdy morální předpoklad k vítězství postačoval a zdánlivě silní a mocní se pakovali bez jediného výstřelu. Ale dějiny jsou také plné opačných konců...
Obávám se, že z nás není cítit to odhodlání, které měli třeba Britové tváří v tvář nacistickému německu. Jistě, já bych si také přál pokojnou změnu bez násilí islandského typu, ale pokud to nebude možné, máme odhodlání zajít i dál? Možná to je ten důvod, že někdy mocní kapitulují bez boje - jsou si vědomi, že pokud se nevzdají teď, prostě dopadnou špatně... A toto odhodlání, tento morální předpoklad, který ví, že jsme v právu a spravedlnost za to stojí i za cenu ztrát, toto odhodlání mi chybí. Možná ho ve Španělsku mají a na Islandu ho projevili... nevím, nebyl jsem tam. Ale u nás nic podobného není. Zatím ještě nedáváme přednost spravedlnosti před dobrým bydlem a naše morální předpoklady nejdou dál než ke stávce... A naše elity jsou si toho dobře vědomy.. vědí, že se neodhodláme bojovat, že nebudeme neústupní. Vědí, že se nenecháme pro naší pravdu zavřít. Vědí, že se nevzdáme našich domů, vědí, že naše rodiny nejsou ochotny obětovat svůj čas, peníze a budoucnost očištění naší politiky. Vědí, že na to prostě nemáme.

01.08.2011 22:30:00 | Misantropreagovat

Hra na otroky Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Proti článku není v podstatě co namítat, veškeré námitky vznesou sami ti, co se budou cítit dotčeni tím, že je někdo považuje za otroky a do roztrhání plic i klávesnice budou opakovat, že žádnými otroky nejsou a naopak si to tak přejí.
Přesto mám dotaz... když už jsme rozpoznali toto otroctví, když už jsme rozpoznali zákeřnost a zhoubnost tohoto zřízení, co můžeme udělat pro změnu? Jaké máme právo na obranu? Smíme původce tohoto stavu střílet? Smíme je zavřít? Smíme spustit revoluci? Nebo smíme jen volit? Stávkovat? Smíme jen nenásilně demonstrovat?
Kde je hranice obrany pro otroka? Kde je legitimita jeho odporu? Co smí otrok udělat, aby se osvobodil? Článek i můj komentář používá vzletná slova o otroctví, ale přesto nikdo nepředpokládá, že otroci mají vzít zbraně, pozabíjet své věznitele a osvobozovat další otroky. Takže to asi nebude takové hrozné otroctví... bude to poměrně příjemné otroctví. Tak moc příjemné, že vlastně většině vyhovuje a ani ti, kteří toto otroctví rozpoznali, nejsou ochotni pro změnu tohoto stavu připustit nic jiného než symbolický odpor a hlavně žádné ztracené životy.
Diogenes byl ochoten pro odstranění otroctví svému tělu spát v sudu. Jiní stoikové se dobrovolně kastrovali, aby nesloužili žádnému tělesnému chtíči. Mniši dobrovolně vstupovali do chudoby, aby neotročili mamonu. Do čeho jsme ochotni dobrovolně vstoupit my?

01.08.2011 12:44:00 | Misantropreagovat

Zákon o prokázání původu příjmů a majetku Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Jednou výjimku udělám, abych to nemusel vysvětlovat do vzkazu každému zvlášť. Takže:

1. Nezapojuji se do diskuse. Píšu pouze komentář k dílu.
2. Nekomentuji jiné komentáře jiných autorů.
3. Pokud mě autor díla ve svém komentáři vyzve k reakci, případně odpoví na můj komentář, rád také odpovím.
4. Diskutuji pouze s autorem díla a jen když nemá nic proti. V tomto případě dělám jedinou výjimku a to ještě naposled, aby snad nedošlo k dalším omylům.

Když to shrnu - pokud někdo komentuje moje dílo a mám pocit, že si komentář žádá odpověď, odpovím vzkazem. Pokud o to pisatel nestojí rozhodně v diskusi nepokračuji. Pokud komentuji cizí dílo, komentuji výhradně dílo a nikoliv následné komentáře všech možných diskutérů. Pokud na můj komentář autor díla zareaguje, rád dále odpovím, ale pouze do chvíle, kdy má autor na diskusi zájem. na jeho výzvu kdykoliv přestávám s dalšími projevy. Pokud chce autor diskutovat pomocí vzkazů, samozřejmě na to přistupuji.
Smyslem komentářů není nějaká bitva názorů všech se všemi, ale kultivovaný dialog s autorem a ne bouřlivá reakce na každou hloupost nebo nadávku, která v komentářích může zaznět.
Pokud má někdo s mým komentářem problém, není nic lehčího, než mě kontaktovat vzkazem. tímto uzavírám výjimku a tobě Aťane se omlouvám za reakci na komentář třetí osoby. Už se to nebude opakovat.

20.07.2011 08:59:00 | Misantropreagovat

Zákon o prokázání původu příjmů a majetku Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Aťane, abychom nebyli jen tak negativní... zdá se, že tu přece jenom máme nějaké ty "obrozence" kteřým není tato země lhostejná a chtějí víc než jen chléb a hry. Minimálně tvůj blog a tvá práce zde na Literu je toho důkazem.
Také si nemyslím, že bychom zrovna my češi byli nějakou světovou výjimkou národní povahy. Jen nás formovaly jiné události. My češi jsme o naše národní elity přišli v mnoha emigračních vlnách. A náš národ nepostavili naši kapitáni průmyslu, ani naši světoví vzdělanci, ale plebejští sedláci a podivíni pokoušející se vzkřísit tehdy mrtvý český jazyk a mrtvý český národ. Tato plebejská zkušenost v nás sedí... vládám nedůvěřujeme, ať jsou jakékoliv, nedůvěřujeme ani nějakým křiklavým změnám a vůči institucím máme přímo paranoiu - není divu, zkušenosti posledních pěti set let nám ukazují, že šly vždycky proti nám, ať šlo o místodržitele, církve, svazy spisovatelů nebo umělců.
Ale vždycky jsme měli i svoje buditele. Byla jich vždycky zanedbatelná menšina, ale měli a stále mají jednu výhodu - byli všude. V církvích, mezi spisovateli, politiky, vědci, herci, i tady na Literu. A vždycky to byli a jsou spíše plebejci - obyčejní lidé, co hodně čtou... zdá se že český prototyp chytrého sedláka, trochu písmáka a trochu intelektuála stále žije...
Máme naději, že tato agitace, burcování a další práce jednou přinese plody. Ne hned, ne za této vlády, ale přinese. Je třeba se ještě hodně učit, jak vytvářet iniciativy, jak formulovat požadavky, ale také jak být neústupní, stateční a připravení se bránit třeba i se zbraní v ruce. Ještě chybí poznání, jak zhoubná korupce vlastně je (kdyby nás vláda otevřně vraždila, neměli bychom problém volby nevolby a demokracie nedemokracie proti nim střílet - korupce je jen o stupínek níž na žebříčku zločinnosti). Ještě chybí poznání, že plebejské masy nezaměstnaných, vykořeněných chudáků jsou také občany stejně váženými jako my a ano i ti nepracující romové jsou stejně váženými občany jako my. Ještě nebyl čas, aby se projevila pozitiva vzájemnosti a solidarity. Ještě nebyla založena ani jedna politická strana hledající lidi a ne politický program a hlasy poctivců mezi podnikateli a milionáři je jak šafránu, ale toho všeho přibývá.
Musíme se naučit trpělivosti a vydržet. Proto tobě, sobě i všem ostatním přeju, aby to vydrželi. Doufám, že Daniel se opravdu po prázdninách vrátí, jak tvrdí. Každý člověk se hodí. Obzvlášť, když je tak snadné se na všechno vykašlat a nechat se znechutit věčnými rejpaly, co samozřejmě přesně vědí, co by se mělo dělat - tedy co by se nemělo dělat.

20.07.2011 08:44:00 | Misantropreagovat

Proč se v ČR tolik chlastá? Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Ze života

škoda jen, že tu naši hospodskou družnost neumíme dotáhnout před parlament... to by páni poslanci koukali. :-)
Nicméně, kdybychom před ten parlament dotáhli pípu... možná by to pivo vyšlo levněji, než volební kampaň.

20.07.2011 07:57:00 | Misantropreagovat

Zákon o prokázání původu příjmů a majetku Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Aťane, souhlasím, že možná už všem evropanům jde o totéž - tedy demontovat korupci ve vládách a udělat svět, který bude spravedlivější, než je ten dnešní. Ve Španělsku se skutečně nestřílí... i když je to sporné - incidentů tam už bylo několik. Na gumové projektily nedošlo, ale slzného plynu a odvážení demonstrantů bylo docela dost. O Řecku ani nemluvím.
Možná se tam nemusí střílet, stačí aby se jejich vláda bála, že by na střílení mohlo dojít a cílem by mohla být ona. Možná je jejich vláda pod mnohem větším morálním tlakem, možná jsou španělští kapitáni průmyslu morálnější a sami tlačí na vládu, aby udělala nějaká lepší rozhodnutí. Možná tam mají demonstranti masovou podporu mezi obyvatelstvem. Možná tam příští volby vyhraje nová platforma.
Ale nic z toho, co jsem vyjmenoval, nemáme tady u nás. Masová podpora je jen ústní a neprojeví se zřejmě ani na volebních lístcích, vláda se svého národa nebojí a myslím, že jí ani na mysl nepřišlo, že by také mohli přijít postřílet všechny ministry i poslance.
Naši průmyslníci jsou s vládou jedna ruka - korupce neznamená jen ty, kteří úplatky berou, ale také ty, kteří je dávají. a novou platformu nemáme - Daniel S. blahé paměti tu před měsícem napsal, že ty současné iniciativy jsou exkluzívní kluby bez naděje na úspěch a hlavně bez naděje, že by to mohli dělat jinak.
Možná to přijde zvenčí - až nám Španělé ukáží, že to jde, až se z Islandu stane možná chudší, ale poctivý a fungující stát, až se v Řecku ukáže, že se žádná kaše nejí tak horká, jak se uvaří, pak se změní režim i u nás. Ale bude to vnější tlak a vnější okolnosti. Budeme na tom mít stejný podíl jako v posledních sto letech pokaždé - budeme na to čumět a na poslední chvíli uděláme nějakou demonstraci nebo tak. A protože tato změna nebude vyvolána situací u nás, nevyplyne z té situace ani žádná lepší morálka nebo poctivější nálada.

20.07.2011 06:53:00 | Misantropreagovat

Zákon o prokázání původu příjmů a majetku Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Ve světle uvedeného textu, nechápu, jak ještě někdo může předpokládat zákonný a nenásilný postup, kdy všichni korupčníci dobrovolně odejdou a to nejen volení politici, ale i nevolení soudci a nevolení policejní důstojníci...
Pochybuji, že je pak možné vyslyšet volání některých přispěvatelů po změně pomocí voleb nebo snad nenásilného odporu. Vzpomínám si na jedno heslo z pražské tramvaje - "kdyby mohly volby něco změnit, dávno by je zakázali..."
Možná nás dějiny překvapí a jako v posledních 100 letech pokaždé, někdo tento rebus vyřeší za nás zvenku. Ale pokud si ten nahoře představuje, že si tentokrát uděláme přádek sami, tak to bude trvat ještě hodně dlouho.
Jestliže je mezi námi pořád ještě zakořeněno, že proti zločinu, jakým je korupce, se nesmí pozvednou zbraň a nesmí se jít do rizika násilí a rizika nevinně prolité krve, tak to prostě nemůžeme vyhrát. A přiznávám se - ani já nejsem ochoten do takového rizika jít. Ale také si nehodlám nalhávat, že český volič náhle zmoudří a nebo že všichni potáhneme za jeden provaz při nenásilných protestech.

19.07.2011 21:42:00 | Misantropreagovat

Zákaz KSČM? Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

KSČM vykazuje všechny běžné znaky levicové strany, která si dává velmi záležet, aby neřekla ani slovem nic z původního marx-leninismu o násilném převzetí moci. O tom, co si myslí její členové uvnitř, je možné polemizovat, ale do hlav jim nevidíme. Ostatně si troufám tvrdit, že i ve všech ostatních stranách jsou lidé, kterým by převzetí a udržení moci rozhodně nebylo proti mysli, ať už by se výsledné diktatuře říkalo jakkoliv. Stejěn tak jsou ve všech stranách (i v KSČM) lidé, kteří jsou slušní, demokratičtí a v rámci svých idejí chtějí pro svou vlast to nejlepší.
KSČM se ale v podstatě přejmenovat nemůže, protože jen díky svému jménu dostává příspěvky od desetitisíců důchodců, kteří jsou členy a kvůli "slavné minulosti" této strany z nostalgie platí členské příspěvky. Vojtěch Filip může být v podstatě demokrat (také nemusí) ale v zájmu peněz se nepřejmenuje. Tento výpadek financí by byl pro stranu likvidační podstatně víc, než pokusy o její zakázání. A jak jsem již psal... dali do toho mnoho času a mnoho peněz, strana je dobře živí a výborně platí... to už stojí za to morální dilema... Ostatně ostatní strany také nemají morální problém přijímat peníze od lidí s problematickou minulostí i velmi pochybným kreditem poctivosti, tak KASČM nemá morální problém přijímat peníze od vysloužilých komunistů, kteří by si před smrtí ještě přáli vidět nad Hradem rudý prapor.
Až tito členové zemřou a hlavní přísun peněz půjde do KSČM jinudy, mnohem snáze se přejmenujou a budou stejně korupční stranou jako všichni ostatní, což nám předvádějí už teď...
Je to důvod je nevolit. ne proto, že jsou komunisté, ale proto, že jsou ochotní přijímat peníze od pravých komunistů. Ne proto, že by byli jiní než ostatní strany, ale proto, že jsou stejní, jen oslovují jinou voličskou skupinu.

17.07.2011 21:06:00 | Misantropreagovat

Deregulace je mor Publikoval(a): Aťan | Úvahy » Politické

Když stála Británie v roce 1940 tváří v tvář osamocená největší vojeské mašinérii tehdejšího světa proti německu, měla by podle všech pravicových pravidel ekonomiky snížit daně a deregulovat ekonomiku, aby dosáhla co nejvyšší výkonnosti ekonomiky. Místo toho naopak převzala veškerou kontrolu nad ekonomikou a to způsobem od kterého se později učili i soudruzi v SSSR.
USA po Pearl Harboru také nijak nesnížili daně ani neodstranili regulace. Naopak daně šly nahoru s dokonce 90%ní progresí. Ekonomika byla zcela podřízena vládě a jejím expertním skupinám.

Je zajímavé, že to udělají vždycky až ve chvíli, kdy už to vypadá na pořádný malér.. ano pak dojde i těm bohatým u koryta, že by také mohli přijít o život i celý ten jejich majetek a najednou jim nevadí, že je stát reguluje, omezuje a vybírá naprosto šílené daně. George Soros je zatím hlas voljící na poušti. Milé elity u vesla se zatím ještě neobávají, že by o svoje nahrabané majetky mohly přijít. A obyčejní lidé mají také ještě daleko od pochopení, že trh nevyřeší všechno, ale pro fungující hospodářství je třeba regulovat i neregulovat. Plánovat i ponechat některé aspekty trhu a hlavně mít pod veřejnou kontrolou nejen finanční úřad, ale i podnikatele a zaměstnance.

14.07.2011 19:58:00 | Misantropreagovat

"Přemluv bábu" - její následky Publikoval(a): Stalker | Úvahy » Politické

Věčně tam u vesla sedět nebudou... A čím déle se tam budou chtít udržet, tím hůř pak dopadnou.

08.07.2011 22:07:00 | Misantropreagovat

Stránky: [1] [2] 3
© 2004 - 2024 liter.cz v1.7.2 ⋅ Facebook, Twitter ⋅ Nastavení soukromí ⋅ Osobní údaje ⋅ Provozovatel