Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
Nevědomost Publikoval(a): Amiradi | Básně » Láska
Trochu víc mi to připomíná Plastiky - tedy volbou slov - underground, který byl a je poněkud dekadentní. Toto dílko má určité kouzlo - balancování na tenkém ledě a nejistoty doby a zároveň chtění vnitřního pocitu blaha.
RYTINY V KRAJINĚ SRDEČNÍ Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní
Tvá dílka čtu již delší dobu a prostě z toho všeho dýchá umělecká energie. Spojitost s hudbou mě napadla, že velmi často uvádíš také interprety či navštěvuješ divadla (tvé recenze)a zřejmě i dost lidí- umělců, hudebníků znáš, a tak to ve mně trochu asociovalo nástroje - "postupné zrání učí se zacházet s nástroji jemnějšími
co umí zvládat precizně složité ornamenty". Moc pěkné básně.
RYTINY V KRAJINĚ SRDEČNÍ Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní
Tohle je velmi složitá muzika Tvého nitra a zároveń celoživotní pravda. Vidím v této básni umělce, který již od dětství dostal do vínku muziku,herce a umělce, s kterými si rozuměl.Domnívám se, že rodiče hráli a nebo hudbu uctívali.
Vztahy Publikoval(a): Krahujec | Básně » Ze života
Na tohle neexistuje optimální recept. Někdo je zaměřen na reálnou schůzku - komunikaci, někoho to naplňuje jinak... Je velká - objektivní pravda(jak píšeš), že člověk může jít cestou, která je se stává pravdou - volbou každého z nás a tvořit vztahy plnohodnotné - živé, nebo povrchní a je na každým, jakým způsobem jej může vytvořit a co je vzájemně naplńuje. Každý je tvůrcem své osudovosti a vše je o lidech...,které potkáš. Nu rozhodně záleží na nás, kterou stranu mince si zvolíme.
Roztoužení Publikoval(a): Donne | Básně » Romantické
Má krásný náboj a kouzlo. Fascinující obrazy do děje vášně.
půlnoční špit Publikoval(a): Frr | Básně » Ze života
Poněkud smutná a dekadentní, avšak má sílu, kouzlo a náboj.Obrazy života dění a vnitřního pocitu samoty.
ĎÁBEL A BŮH Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ze života
Dost zajímavá báseň, která se snoubí s dualismem.Trochu mi to připomíná východní filozofii v rytmu jin a jang, symbolizující světlo a temnotu a zároveń dekadenci a uvědomění dnešní doby, která je tak povrchní a konzumní.Takže převažuje ta černá nad bílou, ovšem se stále doplňují.Otázkou je, zda vyváženost nakonec neumře.Ano, vše pramení z ovlivnění, které se rodí již od dětství a výchovy a také prostředím, osudovosti, kterou má každý z nás ve své moci, vnitřní pravdě a jak se svým životem naložit. Je na každém, jakým způsobem si přeje žít.Nekonečný boj mezi dobrem a zlem bude vždy navěky. Celý spokojený život je o vyváženosti. Máš pravdu a uvědomění...dnešní povrchní doby.
Polnočný klenot Publikoval(a): Guldrun | Básně » Romantické
Nádherný jazyk a verše. Cit a melodie, tep vnímání a upoutání do příběhu Tvého vnímání je okouzlující.
Ta druhá já Publikoval(a): Amiradi | Básně » Ostatní
Pokusil bych se trochu do té básně ponořit a rozebrat tak, jak na mě působí její sdělení.Možná to bude subjektivní...,nebo pravda..Kdo ví? Velmi mladá dívčina přemýšlí nad tím, co vlastně je.Pomalu a jistě si uvědomuje své vlastní JÁ.Zároveň balancuje mezi tím, zda je na kluky, holky či obojí.Zklamaná muži, přemýšlí, zda raději milovat ženy. Má dvě tváře a přála by si docílit lásky, avšak zatím neví jak se rozhodnout.Verš - "Ta druhá, kterou dívky přitahují", svědčí o sympatii k ženám. Další verše symbolizují rozpor JÁ, který jistě časem vykrystalizuje a rozhodne se sama, jak a s kým naplno žít.Jinak také nesouhlasím s předsudky homofóbů.
Ta druhá já Publikoval(a): Amiradi | Básně » Ostatní
Upřímné, čisté a pravdivé, především k sobě samé. Buď taková , jaká jsi a žij podle svého srdce...a třeba i v nich najdeš něco krásného.
Čistota mládí Publikoval(a): Krahujec | Básně » Láska
Děkuji všem za milé komentáře.