Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
V OZVĚNÁCH Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní
Souhlasím, i když občas záleží i na situaci :-D Ale tady se mi to šiklo do veršů takto, ačkoliv kdoví, jak by to pokračovalo… :-D
kam s ním Publikoval(a): Frr | Prozaická miniatura » Humor
Lid, jako každý dav, je bohužel zrůda - to nejsou lidi... :-D
APRÍLIÁDA Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní
:-)))) Co to je...? :-)))) To sis musela ale vyhrát... :-)))
Co je víra?, pohádka?, jak pro koho Publikoval(a): Jeněcovevzduchukrásného | Úvahy » Bůh, víra
Ano, to se mi líbí, jak to vnímáš - jdeme všichni se svou kůží na trh :-D My se ve skutečnosti tolik v konečném důsledku nelišíme, jak by to mohlo vypadat. Nemám důvod nesouhlasit s Tvým výrokem, že Bůh nám dal Desatero. A způsob, jak nám ho dal nebo dává a jaké tomu dáme nebo nedáme jméno či zda si vystačíme pouze s těmi několika málo imperativy a jak mají přesně znít, to myslím není až tak podstatné. Důležitější je, zda to "Desatero" máme přirozeně otisklé v sobě, než zda je vyryté do nějakých desek či natištěné na papíru vně nás samotných :-)
Status quo Publikoval(a): aravara | Básně » Filozofické
To je psáno s krásným nadhledem :-)
APRÍLIÁDA Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní
Tak to je mnohem hezčí rčení, než jak jsem si to dokázal neuměle intuitivně přeložit sám – inu „Krása je křehký majetek, paní“ ;-)) Děkuju za rozjasnění :-)
Co je víra?, pohádka?, jak pro koho Publikoval(a): Jeněcovevzduchukrásného | Úvahy » Bůh, víra
Věřím v takového Boha, který si s něčím podobným hlavu vůbec neláme :-D
Co je víra?, pohádka?, jak pro koho Publikoval(a): Jeněcovevzduchukrásného | Úvahy » Bůh, víra
Myslím si, že věřit se dá i mimo zavedené konfese. Tudíž to, co píšeš, je asi spíš vzkaz pro příslušníky křesťanských církví - chápu, že být křesťanem znamená tak trochu věřit i na to, co se vzpírá „zdravému rozumu“. Ale ani to bych nebral jako dogma. Domnívám se, že Bible vznikla v určitém prostředí a v určité době, kdy lidé byli ochotní věřit různým „pohádkám“ a tak ty biblické příběhy vnímám spíš jako podobenství, jejichž prostřednictvím si má věřící osvojit křesťanské principy, a není nutné to vše brát zcela doslova jako skutečné nijak dodatečně nezkreslené události, byť možná mají nějaký reálný základ, který byl příslušně převyprávěn. Myslím, že pokud by si příslušníci křesťanských církví nepřipouštěli podobný volnější výklad, hlásilo by se jich k církvím ještě mnohem méně, než se jich nyní hlásí, resp. bylo by mezi nimi mnohem víc pokrytců, než kolik se jich nyní mezi nimi skutečně nachází. Tím nechci říct, že nejsou věci mezi nebem a zemí, podle mne jsou, ale jsou mnohem méně viditelné v materializované podobě očima viditelných zázraků, jak by si člověk možná rád přál.
A pokud jde o Poláky, to je zvláštní kapitola. Pokud je mi známo, tak kněžské povolání je na polském venkově především dobrý byznys, který už se mnohým Polákům začíná také postupně zajídat, jen ty tradice a z toho plynoucí společenský tlak jsou tam ještě stále hodně silné. Je otázkou, do jaké míry je tento byznys skutečně propojitelný s opravdovou vírou – ale to je problém církví asi obecně, nejen v Polsku…
APRÍLIÁDA Publikoval(a): Amonasr | Básně » Ostatní
Tušil jsem to :-)) Já měl hodinu volitelné latiny jednou týdně po dva roky na gymnáziu, ale kdeže loňské sněhy jsou... Ovšem zbytkové stopy to i tak zanechalo a jsem za to rád :-D