Komentáře slouží k vyjádření vašich názorů, postojů či kritiky.
Zachraňme svět! Publikoval(a): Maggot7 | Fejetony, sloupky » Ostatní
a to jsem ani nepochopil, jak to vlastně myslíš.
Snad to tu nepřebalastím, když řeknu, že Holešovská výzva byl jakýsi "křik ulice" resp. mělo to v základu pár nespokojených lidí, kteří se znají přes internet (myslím Popelku a Ponerta, ale upřímně nevím, jestli se znají zrovna přes internet, tuším ale že jsou už rozhádaní). Za rok nebo dva se toho chytil Okamura a Bárta - (tím toho myslím, tu nespokojenost). A je tu co tu je. Tohle opět je moje subjektivní, možná šíleně nepřesné hodnocení člověka, který to viděl zevnitř. A který nejspíš před ČT křičel, shoďme vládu (tehdy Nečase)... a divil se, že nás není (aspoň) sto tisíc... těch, co to myslí "dobře". Psychologie davu je ošklivá věc, asi jako propaganda.
To co se děje dál souvisí s tím, že ČR ač má problémů sama jistě dost, tak není ve vzduchoprázdnu a více či méně na ní doléhají problémy z toho "zlého, ošklivého světa"- ještě tak před rokem, dvěma pro mě téma: "postavit, či nepostavit mešitu" bylo okrajově intelektuální. Teď mě přijde (zas dojem), že to řeší skoro každý.
Zachraňme svět! Publikoval(a): Maggot7 | Fejetony, sloupky » Ostatní
nechal jsem se strhnout ST přede mnou. :-) Ale vážně, napsal jsi to velice čtivě. Jen jsem si říkal, co je to ta "moje generace".
No, k médiím a nezávislosti- např.:
http://neovlivni.cz/analyza-jak-informuji-tzv-proruske-weby/
pěkné 3 hodinky- takový ten hluchý okamžik- (je to z roku 1992 a ještě jsem to nezkouk...):
https://www.youtube.com/watch?v=YHa6NflkW3Y
...za poslední dobu jsem párkrát cvaknul na komentáře u Novinek k něčemu co mi souviselo s uprchlíkama- nenašel jsem tam jeden koment, kterej by mi nepřišel rasistickej.
Nejhorší ale je vidět tu pravdu. Já třeba zastával názor X a teď ho měním na Y. A ten teď třeba cpu lidem na literu. Je ale názor Y konečnej? No těžko. Nejspíš jednu blbost vystřídá jiná. Štestí je, pokud to je aspoň menší blbost.
Já demonstrovat nebyl- v poslední době. Ale myslím, že Holešovská výzva její "nespokojenost" (kde jsem byl) se přetavuje do něčeho nepěkného. (osobní hodnocení).
Nadchnout a paralela Publikoval(a): kudlankaW | Úvahy » Pro dospělé
pobavilo. :-)
A jak na jaro reaguje maminka patnáctiletého hocha?
Osmadvacátý květen 1871 Publikoval(a): LVCIVS VINICIVS TORQVATVS | Povídky » Historické
Možná nejlepší přiblížení je tvrdit, že čtenář tuší, že byla Francie a že měla dějiny. Jinak neví absolutně nic. :-)
např. :
Oberkampfka
Garibaldovci
Belleville
Já to nechci číst celý znovu. Ale vypadá to, jako když vezmeš historický román začneš ho číst na straně 245. A pak to nějak skončí.
V podstatě bych mohl říct, že vlastně nevím, co se dělo v roce 1871. Kdy je poprvé zmíněna Paříž?
Ze školy se mi mlhavě vybavují tyto pojmy: francouzko-německý revanšismus. A restaurace - Napoleon III. ?
Pak jsem chtěl říct, že se mi vybavil obraz od Goyi, ale to byla jiná země o desítky let zpátky. A Svoboda vede lid na barikády - to je snad správná země, ale opět mnohem dřív.
Pokusím se k věci: to dílo pro laika potřebuje historický úvod. KDY, KDE, KDO. Kdo stál proti komu, pokud to příliš nevyzrazuje děj. Třeba mi není úplně jasný vztah: pruská armáda, "revolucionáři"- komuna, vládní síly - název?.
Něco jsem našel včera na wiki, ale nemůžeme čekat, že čtenář bude googlit.
Teď z té pozitivnější stránky: mě přijde zajímavé psychologické jednání postav. Jak se v dané (někdy mezní) situaci zachovají. A srovnávání s přítomností, jak si vykládáme přítomnost. Je mi už (dřív jsem si myslel, že jsem byl zvědavější) vcelku jedno, co se dělo ve Francii před sto lety. Obávám se, že mi to je podobně jedno, jako co se dělo před sto lety třeba v Čechách... tedy spíš Rakousko Uhersku.
PS: já asi taky automaticky předpokládám, že čtenář zná právě to co já a ještě něco navíc. Já si myslel, že jména těch lidí jsou zcela fiktivní. Nechci mluvit za ostatní, ale smutným mementem asi je, že historie se zapomíná, protože život jde jaksi dál. Matematicky bych řekl, že množina toho co se zapomělo je nekonečně krát větší než toho, co známe. A to co vůbec nevíme je nekonečně krát větší než to, co jsme zapomněli. :-)
"Pravda nejpravdovatější" o útoku na Charlie Hebdo Publikoval(a): LVCIVS VINICIVS TORQVATVS | Povídky » Humor
Místama to nepůsobilo a říkal jsem si, že se to fakt nehodí, nebo že se to nepovedlo. Jinde jsem se ale docela smál.
Osmadvacátý květen 1871 Publikoval(a): LVCIVS VINICIVS TORQVATVS | Povídky » Historické
Tohle dílko mi tu připadá vyjímečný. Bohužel, jsem moc hloupej na to abych dokázal posoudit třeba hodnověrnost... přijde mi, že na tom bylo hodně práce a času.
Abych byl ještě přesnější, bylo to pro mě náročný dílo. Nevstřebal jsem pořádně, co se vlastně dělo... klobouk dolů.
Noční zpráva, co jsem nečekal Publikoval(a): ewon | Ostatní » Politické
2. komentář.
snažil jsem se na stránce najít nejbohatšího Čecha, tak jsem alespoň googlil.
https://www.investigace.cz/panamapapers/
http://neovlivni.cz/panamske-dokumenty-unikla-data-zminuji-i-mocne-cechy/
http://www.rozhlas.cz/zpravy/svetovaekonomika/_zprava/panama-papers-hybou-svetem-australie-vysetruje-800-lidi-premiera-islandu-vyzyvaji-k-rezignaci--1599778
Noční zpráva, co jsem nečekal Publikoval(a): ewon | Ostatní » Politické
podle Karla Dolejšího z Britských listů, tyto zprávy Čechy nezaujmou
http://blisty.cz/art/81802.html
a tady zdroj:
https://panamapapers.icij.org/the_power_players/
Zneužívaný (2011) Publikoval(a): ewon | Recenze » Ze života
teď možná odbočuju. Ale nevím, jestli většina všech lidí, ale stále mám pocit, že Blesk a podobná média jsou široce nejprodávanější - tj. lidi za ně jsou ochotni zaplatit. Jestli je to "baví" už se asi zjišťuje těžko.
Tenhle "dokument", co ho "recenzuju" je spíš o schopnosti vnímat mediální realitu a analyzovat ji.
A tohle není apríl. :-)
Zneužívaný (2011) Publikoval(a): ewon | Recenze » Ze života
k brodění se hnusem.
možnosti:
1) většinu lidí to baví a tím to média servírují, aby na tom vydělali.
2) lidi to až zas tak nebaví, ale jsou jim podsouvána s nějakým účelem. Znechutit je? Vytvořit "blbou náladu", jak říkal Havel. Nebo přímo nenávist a nedůvěru, strach... ke všemu?
... je to vůbec potřeba vytvářet nebo to přijde samo?
Zneužívaný (2011) Publikoval(a): ewon | Recenze » Ze života
já vim, ale pššš. :-)
Po deseti minutách filmu jsem spíš chechtal.
tygr a kůň Publikoval(a): ArtFox | Básně » Ze života
sedlo mi to, ale nedokážu posoudit, jak moc to nebylo i podkladem:
https://www.youtube.com/watch?v=HLeI2e2cPVw
bilance Publikoval(a): ewon | Ostatní » Ze života
tohle jsou takové ty úvahy před tím, než promažu úvahy... :-)
což samozřejmě vůbec nic neřeší. :-)
pozitiva a negativa (křesťanského) náboženství Publikoval(a): ewon | Úvahy » Bůh, víra
k šestce... možná by tam mohlo být sobecká služba jiným lidem. :-)
Už by byl problém, jak definujeme "sobecké". Takle to vypadá, že sobecký je úplně každý, protože hoví svým zájmům či přesvědčení...
pozitiva a negativa (křesťanského) náboženství Publikoval(a): ewon | Úvahy » Bůh, víra
no, je to složitější než píšu. :-)
v teoretické rovině mě ještě napadla otázka: co by zbylo z náboženství, kdyby se odstranila dogmata typu: Adam byl první člověk... a např. Ježíš byl syn boží - ale člověk jako my, co se nějak snažil lidi proměnit. (Možná bych mohl říct, že to byl úspěšný pozitivní manipulátor. Ehm. Z ještě skeptičtější pozice se říká, že není historicky doložen, ale to by asi bylo moc... řekněme, že bych věřícím nechal onen imaginární vztah k Bohu, který by se tím patrně silně individualizoval...)
a v pragmatičtější rovině: jak by se každý člověk změnil, kdyby přestal věřit v nedoložené věci? To pojmenování není výstižné... Řekněme tedy od vyložených utkvělých bludů, pověr až po emocionální preference toho, či onoho.
Patrně obojí je příliš přehnané. Tuším že o "kultu rozumu" psal Masaryk, když zkoumal Francouzskou revoluci. A "kult rozumu" vypadal spíš jako diktované šílenství.